Оцінка стажу по-новому: За якої умови можна вийти на пенсію раніше

Уже з наступного року для виходу на пенсію в 60 років знадобиться як мінімум 25 років стажу. Крім того, за один відпрацьований рік будуть давати 1% замість 1,35% від розрахункового заробітку.

Про це йдеться в матеріалі Realist`a., передає Корупція.Інфо.


У 63 роки з наступного року будуть виходити на пенсію українці, які на 1 січня 2018 року будуть мати від 15 до 25 років страхового стажу. У 65 років на «заслужений відпочинок» вийдуть українці, які на 1 січня 2019 року матимуть від 15 до 16 років стажу.

Також з наступного року знижують коефіцієнт оцінки стажу з 1,35% до 1%, тобто все ще непризначені пенсії скоротяться на 25%. Крім того, про індексацію пенсій в 2018-м не йдеться. Відзначимо, мета уряду – за сім років повністю ліквідувати дефіцит ПФ. Варто відзначити, що як раніше вже писав Realist, повномасштабно реформа запрацює тільки в 2020 році. До цього моменту нараховувати пенсії будуть з урахуванням середньої зарплати за два, а не три останні роки, а тим, хто не виконає вимоги щодо стажу, зможу звернутися в органи соцзахисту за матеріальною допомогою.

Джерело.