Між владою і західним партнерами серйозна криза, – політолог

Відносно антикорупційних інститутів і судів виникла серйозна криза в стосунках між українським керівництвом і західними партнерами. Еліта пручається, коли є незалежна судова влада.

Таку думку сайту “24” розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Як зазначає політолог, дорікання колишнього віце-президента США Джозефа Байдена в тому, що в Україні є відкат назад у процесі боротьби з корупцією, правильне. За словами Фесенка, мотиви Заходу відповідають інтересам України. Потрібно забезпечити незалежність антикорупційних інституцій і ефективну боротьбу з корупцією.

Відкат у боротьбі з корупцією є – посилення спротиву діям НАБУ, впровадженню антикорупційних судів. Еліта пручається, коли є незалежна судова влада, коли антикорупційні інститути можуть бути занадто самостійними і погрожувати статусу правлячих політиків. Та це об’єктивний процес, і відбувається не тільки в Україні, але і в країнах ЄС – Румунії, Болгарії, Польщі,
– зазначає експерт.

Як зауважує Фесенко, поляки обмежують самостійність судової влади, чим не задоволений Брюссель.У Румунії спроби влади послабити повноваження антикорупційного відомства країни набули характеру гострого внутрішньополітичного конфлікту.

Тому треба не дозволити вбити або вихолостити антикорупційні інституції. Але головна проблема не в тому, хто буде відбирати суддів, а де знайти нових – чесних і професійних. Їх і так треба шукати з ліхтарем при світлі сонця. Ніякий конкурс автоматично не гарантує позитивного результату. Треба міняти судову систему в цілому, і такий експеримент можна провести на антикорупційних судах. Змінити критерії, і не брати тих, хто вже працює в судах,
– підкреслив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, колишній віце-президент США Джозеф Байден заявив, що одна з трьох необхідних антикорупційних інституцій в Україні зараз відходить назад. Мова йде про Антикорупційний суд. Джозеф Байден висловив розчарування цією ситуацією.

Джерело.