Міграція 2017 року – це втеча з країни, в якій нічого не відбувається – політолог

Хвиля міграції 2017 року відрізняється від попередніх. Люди, які виїжджають з країни, припускають, що в Україну вже не повернуться.

Про це розповів політолог, директор експертно-аналітичної групи “Нова Україна” Андрій Єрмолаєв в інтерв’ю журналу “Країна”.

“У 2017-му році всі експерти, соціологи, статисти почали говорити про нові хвилі міграції. Є важлива риса цієї міграції. Якщо раніше трудову міграцію, бізнес-міграції і просто зміну місця проживання людей пов’язували з тимчасовими, випадковими обставинами: втрата роботи, пошук більшого доходу. Міграція 2017-го року – це не втеча від війни, а втеча з країни, в якій нічого не відбувається. Ця міграційна хвиля має особливість. І люди у віці, і молоді вже не зв’язують своє майбутнє з країною. Попередні поїздки за кордон на роботу, гостербайтерство сприймалися як тимчасові: поїду — зароблю, переживу, перечекаю. Дуже непокоїть особливість нових трудових хвиль: люди шукають місце праці і проживання з розрахунком, що, можливо, у країну не повернуться. Виїжджають цілі родини. Країна у нас хороша і люди хороші, а жити неможливо”, – говорить Андрій Єрмолаєв.

Джерело.