«Єдине вікно» і «мовчазна згода» допомагають підприємцям на Тернопільській митниці

Лише за два дні лютого кількість заявок на митне оформлення за принципом «єдиного вікна» в Україні сягнула 1,7 тисяч.

Про це повідомили у Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області. Нагадаємо, на Тернопільській митниці працюють за принципом «єдиного вікна» уже не перший рік.
– За період із 3 до 4 лютого, включно, на митницях ДФС за принципом «єдиного вікна» оформили 1,7 тисяч заявок, – кажуть у податковій. – Найбільший їхній обсяг зафіксували на Львівській (252), Київській (234) і Київській міській митниці ДФС (215). В інших регіонах – менше.
Нагадаємо, із 1 лютого 2018 року у законодавстві передбачили запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом «єдиного вікна». Для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) прийняли постанову №44, якою переглянули порядок інформаційного обміну. Так, продовжили на 1 рік можливість добровільного застосування підприємством системи «єдиного вікна» у випадках переміщення товарів:
– транзитом;
– вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом;
– ввезення товарів у поштових і міжнародних експрес-відправленнях.
– Також запроваджується на 90 днів перехідний період у вигляді добровільного застосування підприємствами системи «єдиного вікна» у кожному новому місці митного оформлення, де розпочнеться застосування цієї системи, – уточнюють податківці.
Крім того, передбачили застосування ризикорієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу і палет, що передбачає:
– при експорті: здійснення контролю маркування дерев’яного пакувального матеріалу не посадовими особами фітосанітарної служби, а посадовими особами митниць і лише у випадках, коли товари підлягатимуть митному огляду;
– при імпорті: огляду (інспектуванню) посадовими особами фітосанітарної служби будуть підлягати 10%, 25%, 50% або 100% вантажів, що супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом, залежно від рівня ризику в розрізі країн-відправників.
До того ж, уже передбачили можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди», якщо протягом 4-х робочих годин із моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу чи адміністратор не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю.
– Такі новації дозволять оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, що здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю, спростять ведення зовнішньоекономічної діяльності, а також мінімізують корупційні ризики завдяки автоматизації процесів, – вважають на митниці.
Фото автора
Довідка.Інформаційний обмін даними у режимі «єдиного вікна» діяв із 1 серпня 2016 року як експеримент. Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів за таких умов відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, що приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів

Джерело.