Росія активізує бої на Донбасі, – експерт пояснив причини

Загострення конфлікту в Сирії, а також заяви США з вимогою до Росії відкликати війська з Донбасу і погодитися на миротворчу місію можуть мати два сценарії розвитку.

Про це сайту “24” розповів політичний експерт Сергій Постоловський.

Як зауважує експерт, ЗМІ повідомляють, що в Сирії за останні тижні Росія зазнала великих втрат. Перш за все, російська приватна військова компанія “Вагнер”. Загалом за весь період конфлікту в Сирії загинуло 2-3 тисячі росіян. При цьому США з початку року почали активне військове втручання в ситуацію в Сирії.

Перший сценарій – чим більше США втручатиметься в конфлікт у Сирії, тим більша ймовірність того, що Росія активізуватиме військові дії на Донбасі. Якщо ще врахувати той факт, що Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу, яким сильно не задоволена Росія. Після ескалації знову почнеться переговорний період.Це така тактика Кремля – спочатку загострювати конфлікт, а потім сідати за стіл переговорів,
– говорить Постоловський.

Другий сценарій, за словами політолога, протилежного характеру. Росія може почати поступово виходити з Донбасу, щоб зберегти своє обличчя перед світом і внутрішнім споживачем. Але тоді Кремль вимагатиме зняття санкцій. На думку Постоловського, всі санкції не знімуть, але точкові – проти конкретних фізичних осіб, банків, компаній енергетичної сфери можуть пом’якшити.

Але, швидше за все, Росія активізує бойові дії на Донбасі. Для цього є кілька факторів. Це і образа Путіна за відсторонення Росії від Олімпійських ігор, і вибори президента, щоб показати, що РФ підтримує “Д/ЛНР”, “наше дєло правоє”. Закон про реінтеграцію, де Росію названо агресором, а ЗСУ може вести так звану оборонну війну. Тому навряд чи найближчим часом буде миротворча місія на Донбасі,
– вважає Сергій Постоловський.

Як говорить експерт, ці політичні геополітичні кульбіти продовжуватимуться ще певний час. Мінімум, до того, як у Росії оберуть нового-старого президента Путіна, буде сформовано новий уряд. Тоді, вважає він, можливо, буде прийнята нова доктрина щодо України і Сирії. Адже не виключено, що Путін замінить нинішнього міністра оборони Шойгу.

Нагадаємо, після загибелі на Донбасі військового медика Сабіни Галицької внаслідок обстрілу з боку російських окупаційних військ речниця Державного департаменту США Гедер Науерт наголосила, що саме Росія створила конфлікт на сході України у 2014-му році і продовжує керувати підконтрольними їй силами на Донбасі. Науерт закликала вивести Росію війська і погодитися на введення миротворців.

Крім того, в Сирії внаслідок обстрілів урядових сил Башара Асада за підтримки росіян кількість жертв в місті Гута сягнула 403 людей, з яких 150 – діти. Понад 2100 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Такі наслідки дій. Про це повідомляє Аljazeera. 22 лютого проурядові сирійські ЗМІ повідомили, що російські бойові літаки і радники “приєдналися до битви”.

Раніше 7 лютого щонайменше 300 росіян ПВК “Вагнера” були вбиті або отримали поранення внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії. Та у Москві відхрестились від загиблих у Сирії росіян.

Що таке приватна військова компанія “Вагнер”? Це російська нелегальна приватна військова структура, яка брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на боці Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.

 

Джерело.