Як тернополянку хотіли обдурити в Тайланді

Відома тернопільська блогерша Наталя Литвин поїхала на відпочинок у Тайланд. Там у дівчини разом із компанією трапилася не надто приємна ситуація.

– Нам було важко пересуватися на скутері на далекі відстані, і ми вирішили взяти в оренду авто (хотіли об‘їздити весь острів. Знайшовши контору, яка здає, домовилися по телефону про ціну, день, час передачі… ми ще тішилися, бо власник з Росії і розуміє мову. Обговорили з ним всі умови, страховку, договір. Авто на повному каско, ніщо не віщувало пригод.
На запитання, де можна забрати машину, сказав, що привезуть самі. То взагалі ідеально.Поки до нас не приїхали з машиною 2 тайці, які на англійській мові знають кілька слів. Привезли договір з помилками, ми наполягли, щоб вписали туди примітки про поломки, кількість бензину в баку. Авто жахливо брудне і недоглянуте. Але якось порозумілися. Оплатили 200$ завдатку (мали повернути, якщо все буде ок з машиною) і 2200 бат за 2 дні оренди. Поїздили, – пише Наталя Литвин.
Проте все виявилося не так просто, як здавалося. Віддати авто та повернути свої гроші тернопільські туристи змогли лише після справжнього конфлікту.
– Прийшов час здавати авто. Нам сказали, що заберуть його самі. Приїхали знову ті 2 тайці. Кажуть: платіть 500 бат за доставку і ми повернемо ваші 200$. Що? Яка доставка? Чому ніхто не казав, що це платно? Нам назвали загальну суму 2200! Пишемо власнику, що викликаємо поліцію, а він починає погрожувати нам депортацією з країни, якщо ми не оплатимо доставку. Поліцейські приїхали з цигарками в роті, чухаючи живіт. На прохання показати документи, посміялися і проігнорували. Поки ми розказували їм про ситуацію базовими англійськими словами і жестами, тайці нас перебивали і говорили копам щось про машину «на своїй» мові. Ми розуміли, що будемо тут в мінусі, зараз як наговорять. Але не хотіли відступали, дзвонили далі до власника, показували договір, відстоювали свою позицію. І тут ми зрозуміли, що у нас в договорі вказано дедлайн здачі машини – 22 год, на годиннику 22:30, а власник дзвонить і погрожує, що будемо доплачувати ще +400 бат/год за протермінування і його не хвилює, що ми вже півтора години розбираємося з його тайцями і поліцією. Христинка почала шукати номери в українське і американське посольство. Поліцейські щось собі підсміхувалися. Нерви на межі. Я вже з того обурення почала знімати все на відео. Олег каже: “не знімай, раптом, у них не можна когось фільмувати без дозволу, ще посадять, ми ж не знаємо їх законів”. Зрозумівши, що ми праві і не поступимося, вони врешті погодилися на нашу пропозицію, щоб ми завезли авто на офіс самі, не платити за доставку, а вони там віддадуть гроші. Ніби і нормальне рішення, але ж чужа країна, їхати на чужий офіс до агресивного власника чужою машиною. Ще би нас підрізали по дорозі, зробили аварію, завезли кудись в ліс. Сотні думок.
Кажемо, сорі, заради безпеки поїдемо лише разом з поліцією. А вони: це не наш участок. Їдьте до інших копів у відділок і там розбирайтеся. На годиннику 00 год, ми з Христинкою сідаємо в машину, Олег на наш побитий скутер з порожнім баком, який мали здати ще ввечері. Доїхали у відділок, ті два тайських гопніки нас вже чекали. Ми думали, що буде продовження розборок, але вони мовчки віддали наш завдаток, забрали машину і поїали, – написала тернополянка.

Джерело.