У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть від сказу домашніх улюбленців

Епізоотична ситуація зі сказом у Тернополі досить напружена, але на сьогоднішній день контрольована. А в області на станом на перше квітня зареєстровано 16 випадків сказу, в тому числі: в Зборівському району – два випадки, Тернопільському – чотири. Про це інформує А. Полоса, начальник міської державної лікарні ветеринарної медицини в м.Тернополі.

Майже щодня надходять повідомлення з Тернопільського міського відділу Державної установи «Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України» про укуси собаками, котами, лисицями, щурами, тхорами, кроликами, декоративними хом’яками тощо.

Слід бути обережними при контакті з твариною, адже, вірус сказу може потрапити в організм людини через пошкоджену шкіру, слизову оболонку очей, або ротову порожнину. Ми повинні думати не тільки за себе, але й за наших сусідів, друзів, родичів. Тому власники тварин мають дбати про безпеку своїх домашніх улюбленців.Кожна тварина повинна бути вакцинована проти сказу, а власники повинні дотримуватися «Правил благоустрою м. Тернополя», які затверджені рішенням Тернопільської міськради.

Міською державною лікарнею ветеринарної медицини в м. Тернополі з 12 квітня 2018 року в ЖЕКах починається безкоштовна вакцинація собак і котів проти сказу, згідно з графіком проведення профілактичних щеплень, затвердженого начальником управління ЖКГ, благоустрою та екології.

Джерело.