Ціни на бензин в Україні: озвучено тривожний прогноз

Стало відомо, як зростання цін на нафту на світових ринках відіб’ється на вартості палива в Україні. Так, минулого тижня на світових ринках було зафіксовано зростання ціни на нафту. Причиною зростання котирувань нафти була заява Президента США Дональда Трампа про вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном.

 

Практично відразу ж, нафта марки Brent подорожчала до 77,35 долара. Станом на ранок 14 травня ціна північноморської нафти марки Brent почала дешевшати і опустилася нижче за позначку 77 доларів за барель.

Як вважає радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Максим Белявський, вплив коливань ціни нафти на Україну має інерційний характер. Якщо в найближчі два тижні ціна нафти не повернеться до показників початку квітня місяця поточного року, з певною інерційністю може статися подорожчання вартості нафтопродуктів.

Також він зазначив, що на минулому тижні інвестиційний банк Bank of America Merrill Lynch опублікував звіт, в якому говорилося про те, що дефіцит нафти на світовому ринку в найближчі 1,5 року може призвести до значної зміни балансу і пропозиції. Зокрема, ціни на нафту в 2019 році можуть підійти до позначки 100 доларів за барель.

“В цілому, середньорічні ціни на природний газ і нафту постійно підвищуватися, тоді як вугілля до 2020 року буде дешевшати, а потім зростати з темпами менше $1 на рік”, – підсумував Белявський.

Раніше існувала інформація, що найближчим часом в Україні не будуть радикально рости ціни на паливо.Нагадаємо, в квітні нафту марки Brent подорожчала на 7,7%, WTI – на 5,6%.Зростання цін призведе до підвищення цін на бензин і дизпаливо в наступному місяці на 60-80 копійок. Якщо нафта дорожчає на 1%, то вартість бензину зростає на 10 копійок за літр через два тижні. Приблизно за 11-13 днів бензин з-за кордону або з заводу надходить на заправку.

А якщо долар дорожчає на одну гривню, це призводить до підняття цін на бензин і дизпаливо на 60 копійок за літр через два тижні.

До того ж, щомісяця на вартість палива впливає і акциз, оскільки він нараховується в євро, тобто залежить від стабільності гривні.

Джерело.