На Тернопільщині оголосили надзвичайну пожежну небезпеку

На Тернопільщині очікується надзвичайна пожежна небезпека 5-го класу. За інформацією українського гідрометцентру, загрози виникнуть 9-12 липня в лісах та інших природних об’єктах західної та центральної частини області.

 

 

– Пожежонебезпечний період – це частина року, коли виникають лісові і степові пожежі. Причинами пожеж у цей період переважно є порушення громадянами заборони відвідування лісосмуг, розведення в них багать, необережне поводження з вогнем, порушення заборони на підпали пожнивних залишків. Також – посуха, супроводжувана високою температурою навколишнього повітря і відсутністю опадів, – повідомили в обласному управлінні ДСНС.

Рятувальники застерегли, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– палити, кидати непогашені сірники, недопалки, крім місць, які призначені для цих цілей;

– на відпочинку у лісах та лісосмугах – розводити багаття (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально призначених для цього місцях);

– заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що застосовуються з лісогосподарської метою;

– відвідування населенням хвойних насаджень в період сухої та спекотної погоди;

– використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих матеріалів;

– самовільне спалювання рослинності та їх залишків.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність. Крім цього, за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення можуть притягнути до криміналу, наголосили в ДСНС.

Джерело.