У Тернополі на Театральній площі відбулось відкриття пластового року

Відкриття окружного пластового року 2018 відбулось в суботу, 15 вересня, на Театральному майдані. На нього з’їхались пластуни зі всієї області.

У цьому році тематика “Пірати тернопільського моря: на краю міста”, бо “Пласт” відзначає сторіччя підняття прапора Чорноморського флоту.

Щороку пластуни відзначають відкриття пластового року, адже рік у “Пласті” розпочинається з вересня і завершується влітку. Тоді проводять табори, в яких підводять підсумки чого навчились під час пластового року. А відкриття пластового року означає, що у “Пласт” набирають нових дітей, проводять нові навчання, табори.


– Під час святкування будуть водні забави, – кажуть 20хвилин організатори. – “Пташата” та “Новацтво” залишаютья в місті, де матимуть свою програму святкування. А “Юнацтво” їде в Пронятин, де буде продовження програми.

Тема цьогорічного року “Пірати тернопільського моря: на краю міста”. Раз на тридцять років пірати семи морів збираються на теємній раді. Участь у таємній раді приймають лише найвідважніші пірати усіх морів, яких обере Капітан та його команда. Таємність полягає в тому, що ніхто не знає, де саме відбудеться рада цього року. За дві години до ради, Король Піратів та його команда “сповіщають” найвідважніших піратів про локацію цьогорічної ради. Формально це таємниця, яку ревно оберігає Король Піратів. Ходять легенди, що у вузьких колах пірати називають це місце “Бухтою пригод”. До цієї “Бухти пригод” не так і легко добратися, тому кожен відважний пірат, якого обере Король Піратів,має прийти зі своєю командою. Кожних тридцять років ця рада зберігала свою потаємність.

Але перед піратською забавою під час урочистостей на Театралці пластунів підвищували у ступеннях. А наймолодші чекали на свої нові стрічки.

Мартусі Зелінці 6, 5 років, У “Пласті” вона з двох років, адже її батьки теж пластуни. Дівчинка каже, що дуже любить “Пласт”, бо є багато таборів, “Свято весни”, теренові ігри, спортові змаги, розпалювання ватри. А де вона знайшла багато друзів. У жовтні дівчинка отримає жовту стрічку, що означатиме, що вона “Новачка”.