На Тернопільщині – нові спалахи хвороби, яка забрала понад десять життів

Дев’ять нових випадків кору виявили у працівників підприємства «СЕ-Бортнеце-Україна». Як повідомили в обласному лабораторному центрі, – госпіталізовано п’ятьох людей, четверо хворих перебувають на амбулаторному лікуванню.

 

 

Епідемічна ситуація з кором на Тернопільщині неблагополучна, – кажуть лікарі. У жовтні захворіло удвічі більше жителів області, ніж у вересні.

«У період жовтня маємо понад 300 нових діагнозів кору. А у вересні було зафіксовано 144 випадки кору. І далі триває ріст захворюваності. Спалахом кору називають три випадки захворювання, які мають спільне джерело.Від початку року в області зафіксовано близько п’ятдесяти спалахів кору, наразі діє 12 спалахів. Поширення кору відбувається насамперед тому, що в нас є нещеплені діти, тобто рівень колективного імунітету порівняно низький», – каже лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Маціпура.

Ознаки кору схожі до ГРВІ та грипу. Інкубаційний період захворювання – три тижні.

«Перші ознаки кору: температура, нежить, кашель. Потім з’являється висипка. Розпочинається висипка поетапно з голови і до ніг. Хворий заразний перші три дні до захворювання, максимально заразний перед початком висипки і чотири дні після того, як з’явилася висипка. Далі хворий незаразний, якщо не розвинулося ускладнення, якщо є ускладнення, заразність продовжується до десяти днів», – додає Світлана Маціпура.

Цього року від кору померло 14 українців, десять із них – діти. Поширюється хвороба через недостатній рівень колективного імунітету. За словами лікарів-епідеміологів, захистить від кору вакцинація, яку проводять в Україні безкоштовно.

Джерело.