На Тернопільщині кількість хворих на кір б’є рекорди

У жовтні на кір захворіло близько трьох сотень жителів області. Порівняно з вереснем кількість хворих подвоїлася, – повідомляє обласний лабораторний центр. Ситуацію з кором на Тернопільщині називають неблагополучною.

В Україні він наслідків кору цього року померло десятеро дітей і четверо дорослих. Поширюється кір через низький рівень колективного імунітету, – кажуть лікарі-епідеміологи. Вберегтися від хвороби допоможе щеплення, яке дітям проводять безкоштовно.

«Інкубаційний період кору – три тижні. Тому на таку кількість днів навчальні заклади, зазвичай, не закривають.Але проведення протиепідемічних заходів є обов’язковим. Медичний працівник школи щоденно проводить огляди дітей. Також важливо провести щеплення за епідпоказами, це в перші три доби від моменту контакту з хворою людиною, а протягом 6-ти діб вводиться імуноглобулін», – каже лікар-епідеміолог Світлана Маціпура.

Епідеміологи рекомендують робити щеплення дітям в один рік і шість років. Деякі навчальні заклади області не приймають дітей без довідки про вакцинацію. Процедуру рекомендують і нещепленим дорослим. Оскільки в дорослому віці кір проходить складніше.

«Останнім часом тернопільські батьки активізувалися і більше вакцинують дітей від кору. Оскільки лише за цей рік у Тернополі ми маємо понад 150 випадків захворювання на кір. В основному хворіють діти шкільного віку і студенти», – додає заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи “Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні” Володимир Кучма.

Ознаки кору схожі до проявів ГРВІ або грипу. Перші симптоми у хворого: висока температура, кашель, нежить. Пізніше спухає обличчя, з’являється почервоніння на шкірі. Відтак лікарі радять не зволікати, при перших підозрах викликати швидку допомогу.

Джерело.