Йшли пішки і зупиняли попутки. Пасажирка розповіла подробиці аварії потяга, який зійшов з рейок

Втрачений час, нерви та додаткові кошти, – з цим зіткнулися пасажири дизель-поїзда “Тернопіль-Заліщики”, які добиралися ним увечері 19 березня. З Тернополя поїзд вирушив близько 18.37. Поблизу Прошової потрапив у ДТП – зійшла з рейок передня пара коліс середнього вагону, повідомили у відділі комунікації поліції в Тернопільській області.

 

 

На місце пригоди виїжджала слідчо-оперативна група та бригада Тернопільського локомотивного депо. У аварії ніхто не постраждав. Усіх пасажирів, як повідомляють у поліції, пересадили в перший вагон і потяг продовжив рух до станції “Заліщики”. Проте виявилося, що все було не так просто.

“Таке стається вже не вперше” Багато людей не дочекавшись, поїде далі поїзд чи ні, добиралися додому різними шляхами – хтось телефонував знайомим чи родичам і просив виїхати автомобілем, хтось йшов пішки на найближчого населеного пункту і ловив попутку.

– Цей поїзд називають ковбойським, тому що відстань 60 км з Хоросткова до Тернополя він долає за півтора години.



Що тільки в ньому не перевозять, починаючи від кіз і так далі. Їздять цим поїздом переважно пенсіонери, торговці з ринку, – каже пан Василь. – Це вже не перший раз цей потяг сходить з рейок. Протягом року було до п’яти-шести таких випадків. Але в нас все як завжди – поки хтось не загине чи щось серйозне не станеться, нічого робити не будуть.

Вагон почало трясти Дружина пана Василя працює в Тернополі і постійно добирається до Хоросткова цим поїздом. За словами Марії Колодій, з Тернополя поїзд за графіком виїжджає о 18.20, цього разу виїхав о 18.37, чомусь довго стояв на станції. Жінка саме їхала у середньому вагоні, який зійшов з рейок. За її словами, у вагоні було до 50 чоловік. – Їхали, а потім вагон почало трясти, як по камінню, – каже пані Марія. – Потім хтось сказав, що вагон зійшов з рейок, трохи почалася паніка, люди почали ходити туди-сюди. До 30 хвилин ми сиділи у вагоні і не знали, що робити далі. Ніхто до нас не прийшов і нічого не сказав. Врешті люди почали виходити з поїзда. Це все сталося десь посеред поля, платформи нема, високо, старшим було важко, їх мало не на руках знімали. Може потяг і продовжив поїздку далі, але Марія Колодій цього не бачила. Каже, багато людей йшли пішки в сторону Теребовлі, виходили на дорогу у найближчі села у зупиняли попутки. У багатьох пасажирів були важкі сумки.

Добиралась трьома авто Добратися додому до Хоросткова Марії Колодій довелося трьома машинами. – Якась жінка викликала когось знайомого на бусику і туди сіло десятеро людей, – розповідає жінка. – Ми заїхали до Теребовлі. Звідти я добиралася ще двома попутками. Дома була вже після 22.00. Квиток на поїзд “Тернопіль-Заліщики” з Тернополя до Хоросткова коштує 17 гривень. Оскільки потягом добратися не вдалося, жінка витратила додаткові кошти на дорогу: від місця аварії до Теребовлі – 10 грн, з Теребовлі до Сухоставу – 20 грн, звідти до Хоросткова – 5 грн. 17+35=52 грн – стільки коштувала дорога до Хоросткова.

Хто відповість за збитки У прес-центрі регіональної філії “Львівська залізниця” запевняють, що після з’ясування причин аварії, залізничники оперативно зорієнтувалися, зробили відчеплення вагона, всіх пасажирів пересадили в перший моторний вагон і поїзд продовжив свій маршрут. Через скільки часу після аварії поїзд продовжив рух до станції “Заліщики” у прес-центрі точно сказати не можуть, оскільки ще немає всіх подробиць цього випадку. Кажуть, що це було до 40 хвилин і можливо, не всі пасажири дочекалися до цього і продовжили добирання самотужки. Хто відшкодує збитки пасажирам, які придбали квиток, але далі змушені були добиратися іншими видами транспорту, у прес-центрі говорити не беруться.

Аварія потяга завдала багато незручностей пасажирам – їх життя було у небезпеці, до того ж вони зазнали фінансових збитків, оскільки не доїхали до місця призначення і витратили додаткові кошти на проїзд, також дорога забрала у них багато часу. Як можна відшкодувати ці збитки – з цими питаннями ми звернулися до юристів, детальніше – згодом.

Джерело.