У Тернополі при облаштуванні зупинки громадського транспорту не дотрималися будівельних норм?

Містяни пропонують змінити розташування зупинки на Злуки

На сайт Тернопільської міської ради подали петицію: «Про рознесення зупинки громадського транспорту «Ринок новий» і пішохідного переходу на проспекті Злуки навпроти комплексу «Ювілейний» згідно вимог містобудівельних норм».

1487238152--doroga--zupinka-jpg

Автор петиції Богдан Васильович Кохан зазначає, що розташування зупинки на вул. Злуки зі сторони парку – непродумане і зупинка розміщена з порушенням відповідних вимог.

«Пішохідний перехід має бути позаду зупинки для безпеки пішоходів, а на зупинці «Ринок Новий», котра з боку парку, все навпаки. Усіх, хто користується цією зупинкою або проїжджає повз неї і не хоче проблем собі та іншим людям, прошу підтримати цю петицію.

Докладно:
Зупинка громадського транспорту «Ринок Новий» з боку парку розміщена з порушенням пункту 3.16 діючих «Правил розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту», затверджених Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.05.95 р. N 21 на основі ряду Державних будівельних норм і ДСТУ.

Читаємо пункт 3.16 цих Правил:

3. Розміщення зупинок на вулично-дорожній мережі

3.16. У разі розміщення автобусних і тролейбусних зупинок на перегонах багатосмугових міських вулиць та доріг посадочну площадку слід улаштовувати за ходом руху за пішохідним переходом на відстані 2-3 м від нього.
На перегонах вузьких вулиць та доріг, проїзна частина яких має дві або три смуги руху, автобусні і тролейбусні зупинки зустрічних напрямків повинні бути розміщені на відстані не менше 50 м (відстань між посадочними площадками).
Якщо зупинка улаштовується в “кишені”, то перехідна ділянка розширення проїзної частини повинна розпочинатись після пішохідого переходу за 1-2 м від нього.

Що маємо на місці:

На зупинці «Ринок Новий» посадочна площадка і «кишеня» влаштовані безпосередньо перед нерегульованим пішохідним переходом.



Відстань від місця зупинки автобуса в «кишені» до пішохідного переходу за нею 10..20 м.

Якщо водій виїжджаючого з «кишені» автобуса побачить пішохода на переході справа від себе, він припинить набір швидкості, декілька секунд буде їхати до переходу і зупиниться тільки якщо пішохід ще не встиг перейти на сусідню ліву смугу дороги. Або не буде зупинятися, якщо стане можливо безпечно проїхати позаду пішохода (це нормальні дії водія). В цей час по лівій смузі дороги їде інший автотранспортний засіб, водій якого в певний момент бачить: своя смуга вільна (автобус ще закриває пішохода), автобус справа повільно рухається, бо виїжджає з «кишені», отже – все нормально, можна продовжувати рух з максимально дозволеною швидкістю 60 км/год або 16 м/с. Пішохід зі свого боку бачить: зліва повільно наближається автобус, але він досить далеко, та й його водій повинен зупинитись (і, здається, зупиняється) щоб пропустити пішохода на переході, отже – все нормально, можна продовжувати перехід дороги.

Насправді пішохід має всі шанси успішно перейти дорогу тільки якщо обережно зазирне із-за автобуса вліво. Але чи завжди ми так робимо?

Хочу наголосити: подібна ситуація передбачена пунктом 18.4 ПДР: «Якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися…». Але жорстока іронія зупинки «Ринок Новий» в тому, що виїжджаючий з «кишені» автобус має законну можливість випустити перед собою пішохода під колеса попутного транспорту НЕ зупиняючись і НЕ зменшуючи своєї (дуже малої) швидкості.

Петиція складена на підставі реальної ДТ», – пише автор петиції.

 

Джерело.