Тернопільські правоохоронці розповіли про секрети квартирних злодіїв

Кілька сотень квартир встигли почистити злодії минулого року в Тернополі. Викрадали з домівок усе, що бачили, окрім цього, знаходили цінності, які власники заховали, сподіваючись на те, що їх ніхто не знайде.

У поліції кажуть, найкраще обладнати квартиру системою охорони, у такому випадку “домушники” бояться заходити до оселі. Якщо ж цієї змоги немає, варто дбайливіше ховати заощадження. То ж у які сховки у першу чергу заглядають злодії, які квартири обирають, та чи є замки, які б їх зупинили, розповів Олег Іващенкоо, начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області.

– То ж куди найчастіше люди ховають власні заощадження?

Злодії з кожним разом вдосконалюють свої протизаконні навички. Розкривати такі злочини важко, оскільки злочинці награбоване хочуть збути будь-якими шляхами, а без речових доказів доказати вину проблематично.

Як би люди не старалися зберегти свої заощадження вдома, мало кому це вдається зробити. Зазвичай, після відвідин непроханих гостей, усі схованки залишаються порожніми.



Злодії знаходять гроші поміж одягом, це до речі, найпопулярніший варіант, у сервантах, розкладних диванах, у ліжках. Були випадки, коли розрізали матраци, витягали розетки, аби перевірити чи там є цінності. Викручували лампочки у підвісній стелі, витягали вазони з горщиків тощо. Окрім цього, часто люди запихають цінності у музичні інструменти, ховають за картинами чи дзеркалами, навіть у духовках та кастрюлях.

Інколи люди думають, що надійним є закапелок у побутовій техніці. Не слід забувати, що і її виносять з домівок, тому такий варіант також не надійний.

– Виходить, що вдома немає місця, куди б не заглянули злодії?

Нажаль, таких, безпечних місць у домі практично немає. Оскільки досвідчені злодії знають, де у першу чергу господарі ховають заощадження. Відтак, можуть навіть знайти та відкрити сейф, якщо такий є у помешканні.

То ж як варіант, якщо на довший час їдете з дому, краще дати коштовності та гроші на зберігання тим, кому ви довіряєте і хто б зміг їх впильнувати на час вашої відсутності.

– Як обирають об’єкт для грабування крадії?

Тут є різні способи. Приміром, минулого року злодії пограбували квартиру. Перед тим детально відслідковували, коли жінка з дитиною виходить з дому. Кілька днів перед самим пограбуванням імітували відключення світла. Жінка виходила з квартири до «рубильника». У день пограбування, знаючи, що в 7:30 – 7:45 вона виходить з дому, відключили світло. Коли жінка вийшла, її зв’язали, квартиру пограбували та втекли.

Тернополянин через камеру віддаленого відеоспостереження, яку встановив у квартирі, побачив у помешканні розкидані речі та невідомого чоловіка. Вчасно зателефонувавши до правоохоронців, злодія вдалося впіймати.

Останнім часом багато пограбувань стаються у новобудовах, оскільки там замки майже ідентичні та прості у відмиканні. З квартир брали те, що можна було швидко винести.

– Невже немає замка, який би зупинив злодія?

Згідно статистики, “домушники” найчастіше, потрапляють в квартиру, зламавши серцевину замка на вхідних дверях. На частку таких крадіжок припадає 50 відсотків усіх злочинів. Будь які двері та замки можна зламати.

Другий улюблений метод – відкрити викруткою або фомкою металопластикове вікно або пробратися в квартиру через відкриту кватирку, використовуючи професійне альпіністське спорядження та навички. До третього поверху злодії-екстремали добираються навіть без спорядження за лічені хвилини.

Багато хто сподівається на те, що металопластикові вікна надійно захистять від злому. Така думка помилкова. Єдине призначення таких вікон – забезпечення теплозвукоізоляції. Практика показує, що пластикові вікна дуже легко відкриваються звичайною викруткою за наявності певних знань, досвіду та навичок.

Наразі найефективніше ставити сигналізацію у квартиру.

Джерело.