У парку знайшли рідкісного гриба вагою аж 15 кілограмів

Червонокнижний плід діаметром 80 сантиметрів серед майже двохсотлітніх дубів виявили працівники Національного природного парку “Мале Полісся”.

З’ясувалося, це – рідкісна грифола листянолісова.

“Через великі розміри та кучерявість її іноді називають грибом-бараном, – каже Олексій Більовський, заступник директора парку. – Плодове тіло являє собою густий рунистий зросток грибів із досить виразними ніжками, що переходять у шапинки. Гриб паразитує на коренях дуба, бука та граба.

Росте переважно в Євразії, Північній Америці та Австралії. В Україні поодинокі екземпляри вагою до 10 кілограмів трапляються в західноукраїнських, зокрема карпатських, лісах, а також у гірському Криму. А 15 кілограмовий екземпляр – справжня знахідка! Грифолу листянолісову занесено до Червоної книги України та Білорусі, її охороняють також у Литві та Польщі”.

Побачити грифолу можна з вересня до кінця жовтня. Гриб їстівний у молодому віці.Має своєрідний горіховий смак. Залежно від віку та освітлення ділянки, на якій росте, може бути сіро-зеленуватого або сіро рожевуватого кольору.

Джерело.