Банківські кредити стануть іще дорожчими

Нацбанк підвищив облікову ставку до 13,5% річних. Таке рішення має сприяти зниженню рівня споживчої інфляції, пише “Деловая столица”.

Цього року Нацбанк планував мати по інфляції 8% плюс/мінус 2%. Але вже у серпні цей показник перевищив 8%. А за рік становив – понад 16%.

Та після підвищення облікової ставки гроші стануть іще дорожчими, а кредити ще менш доступними, йдеться у статті. На думку авторів, за останній рік гроші надходили за рахунок детенізації та із реального сектору економіки. Тому збільшення облікової ставки навряд чи допоможе у боротьбі з інфляцією.

Україна не є стандартною моделлю компактної центрально європейської економіки.Тому не можливо ефективно контролювати інфляцію доходів за допомогою традиційних наборів монетарних інструментів, таких як збільшення облікової ставки.

У вересні споживча інфляція становила 16,4% у річному вимірі. Інфляція перевищила прогноз через прискоренням зростання цін на продовольчі товари, зростання виробничих витрат, а також пожвавлення споживчого попиту.

Джерело.