Скандал в Тернопільській ОДА, щодо передачі землі учасникам АТО (Відео)

25 листопада відбулась зустріч Ради учасників АТО з керівництвом області та міста Тернополя. На нараді були присутні голова ОДА Степан Барна, його заступники, керівник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Віктор Мартинюк, міський голова Тернополя Сергій Надал, начальник управління земельних ресурсів міської ради Віктор Кібляр, представники Ради учасників АТО, громадські активісти, – пише Файне місто.

1477501983-ustanovi-oda-jpg

Спочатку слово взяв губернатор області Степан Барна, який урочисто проінформував присутніх про підписання Меморандуму про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області та Тернопільським національним економічним університетом з вирішення питань забезпечення учасників АТО земельними ділянками за рахунок земель державної власності. Він всіх поздоровив з цією подією і запевнив учасників зібрання, що тепер нарешті земельні ділянки учасники АТО отримають чесно та прозоро.

Після цього керівник Головного управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області Віктор Мартинюк  розповів, що землі, передані університетом отримують статус державної землі сільгоспризначення і будуть передані будуть учасникам АТО. Саме через те, що атовці не отримають земельні ділянки “під забудову” і виник конфлікт.

Це означає, що ветерани АТО, яким можливо виділять земельні ділянки в напрямку Львівської траси отримають земельні ділянки для ведення садово-дачного господарства без права будівництва повноцінного будинку. Якщо навіть ветеран збудує там дачний будиночок, він не отримає порядковий номер, не буде мати право на субсидії і т.д.. Географічно, ця територія буде належати не до Тернополя, а до села Довжанки.Причина такої ситуації – законодавство України та Генеральний план Тернополя, які забороняють приєднання до території міста земель сільськогосподарського значення.

Більше того, скасовується список учасників АТО Тернополя, які претендували на отримання земельних ділянок на вул. Львівській. Частина з них втратить це право через залучення до черги великої кількості атошників, які проживають в інших районах області.

Мерія Тернополя ще півтора роки назад офіційно звернулося до керівництва Тернопільського національного економічного університету з пропозицією передати 84 га в комунальну власність з подальшим їх виділенням бійцям АТО під контролем самих атошників. Мерія неодноразово надсилала в ТНЕУ офіційні листи. Міський голова Сергій Надал навіть провів переговори у Києві з керівництвом міністерства освіти і отримав усну згоду на передачу місту землі на вул. Львівський.

Відповідно було сформований список (близько 1400 людей) бійців АТО, які б отримали там землю. За кошти Тернопільської міської ради була розроблена технічна документація, почали проводити благоустрій території, прокладання доріг. Передбачалося створення житлового району в західному напрямку міста, уздовж Львівської траси. Розроблялося питання зміни меж населеного пункту та прийняття відповідних рішень, для формування земельних ділянок під будівництво житлових будинків, був розроблений план територій, яким визначалося розташування окремих земельних ділянок та об’єктів містобудування, вулиць, проїздів, пішохідних зон, тощо. Таким чином, якщо б ці землі перейшли у комунальну власність, бійці АТО отримали б земельні ділянки у майбутньому новому мікрорайоні міста Тернопіль з усією інфраструктурою.

Завершилось засідання пропозицією голови ТОДА Степана Барни створити робочу групу, щодо вивчення даного питання.


Джерело: Файне місто