Житель Тернопільщини втратив 30 тисяч гривень, скориставшись інтернет-сайтом

Попри всі застереження правоохоронців, жителі Тернопільщини продовжують втрачати гроші, користуючись інтернет-сайтами. Найпопулярніша схема, за допомогою якої пройдисвіти ошукують місцевих мешканців – неправдиві оголошення про продаж товарів на різноманітних інтернет-сайтах.
Аферисти перед відправкою товару просять або аванс, або 100%-ву передоплату. Після надходження грошей псевдопродавець зникає назавжди: перестає виходити на зв’язок, відключає телефон, видаляє запис.

За такою шахрайською схемою потерпів житель Монастириського району. Чоловік перерахував 30 000 гривень за трактор «Hinomoto», але транспорт так і не отримав.

Правоохоронці нагадують мешканцям Тернопілля правила безпеки. Вони загальні і однаково підходять як потенційним продавцям, так і потенційним покупцям:

– Ніколи і нікому не повідомляйте паролі і коди, що надходять на ваш номер у вигляді SMS-повідомлень. Нікому не повідомляйте додаткові реквізити картки: термін її дії та код на зворотній стороні.Якщо вас просять підійти до банкомата для підтвердження зарахування грошей, будьте впевнені – ви говорите з шахраями! Якщо у вас виникли питання, не обговорюйте їх з тим, хто вам телефонує, а зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови самостійно за телефоном, вказаним на офіційному сайті банку. Перед тим, як відправити передоплату за товар, зверніть увагу на дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований не більше пари місяців, а, тим більше, пари тижнів – це привід насторожитися. Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте телефонуйте на лінію «102», – повідомили у Відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Джерело.