Як будуть рахувати стаж для заробітчан: що потрібно знати.

На думку чиновників, спеціальні умови для трудових мігрантів позитивно позначаться на Пенсійному фонді.


Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Ми пропонуємо стимулювати їх до добровільного страхування. Тобто ми готові давати субсидію сім’ям, де люди працюють за кордоном, за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за три місяці», – зазначив він.

За словами Реви, в такому разі родини заробітчан зможуть оформити субсидію, а самі вони отримають страховий стаж, який дає право на пенсію. Він також додав, що цей крок є стимулюючим моментом, який повинен дати трудовим мігрантам можливість користуватися системою соціального захисту нарівні з іншими громадянами України.

Нагадаємо, в агентствах з працевлаштування за кордоном почалася спекотна пора. Саме в квітні і на початку травня українці найчастіше виїжджають на роботу за кордон. З кожним роком таких стає все більше.

Їдуть найчастіше в Польщу – як правило, неофіційно працювати на будівництвах і в сільському господарстві, заробити гроші і повернутися. Але все більше таких, хто мріє влаштуватися на добре оплачувану роботу і отримати громадянство в країнах ЄС.

Варто відзначити, що при пошуку роботи за кордоном потрібно бути вкрай обережним, адже шахрайство у цій сфері процвітає.

Джерело.