Найстаріший священик помер уві сні

Отець 101-річний Доротей Шимчійпомер у місті Бучач Тернопільської області. Його називали найстарішим священиком України.

t70-1024x783

— Бездиханне тіло отця Доротея знайшли вранці 3 грудня в його келії, — розповідають у бучацькому монастирі Отців Василіян. Шимчій жив тут останні 20 років. — Він помер уві сні від зупинки серця. У руках тримав вервицю. На ній щодня молився.

Отець Доротей Шимчій народився в селі Старі Петликівці на Тернопільщині.Закінчив Місійний інститут при василіянському монастирі. Чернечий постриг прийняв 1933 року.

1946 року виїхав на проповідни­цьку працю в Бразилію. Після того був місіонером в Аргентині, Парагваї та Італії. В Україну повернувся після проголошення незалежності. Викладав аскетику (духовна практика навмисного самообмеження. — ГПУ) в Івано-Франківській духовній семінарії. За п’ять років став духівником Василіянського монастиря Воздвиження Чесного Хреста в Бучачі. Написав понад 20 книжок. Останні видання — підручники духовної молитви “Розмови з Богом” і “Світло Євангелія у проповіді священиків”.