Нова українська школа для першокласників: батьки виходять на протести і розпилюють навпіл парти

Влада обіцяє забезпечити меблями і підручниками до жовтня. У Кропивницькому батьки школярів вийшли на пікет під стіни міської ради.

 

 

Вони вимагають нарешті забезпечити “Нову українську школу” меблями та навчальним матеріалом. Нині, стверджують батьки першачків, у класах – повна порожнеча, там немає навіть парт, не кажучи про книжки. Дорікають за це управлінню освіти, яке досі не провело тендер на закупівлю.

“Парт немає, підлога взагалі в жахливому стані, я б сказала навіть в аварійному”, – говорить Катерина Кушнірова з батьківської ради Кропивницького.

“Начальные школы не готовы к принятию первоклассников, тендеры по покупке парт и дидактических материалов завалены, наше управление образования не смогло их правильно провести и вовремя”, – каже Катерина Єрошкіна з батьківської ради Кропивницького.

Зранку батьки гуртом пішли вимагати від міського голови прискорити процес. Він великих проблем у підготовці до 1 вересня наразі не бачить.

“Я за те, щоби приїхали найвищого рівня міністерські перевірки, державні перевірки з Кабміну і вказали на випадки або корупції, або крадіжок, або неефективного нераціонального використання коштів”, – говорить міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

На найвищому рівні вже пообіцяли створити міжвідомчий координаційний центр, який має пришвидшити процес забезпечення першокласників усім необхідним. Про це вчора у Києві повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.А вже сьогодні про “Нову українську школу” вона говорила на конференції в Одеській області. Міністрові освіти тут не розказують, як в Одещині підготувалися до НУШ. У Подільську, аби забезпечити першокласників одномісними партами – як того вимагає нова школа – попиляли навпіл старі двомісні і доставили додаткові ніжки.

“Ми завдячуємо батькам, татам наших малюків, які уже прийшли до школи і трансформували стільчики так, щоб кожній дитині було зручно за ними сидіти”, – говорить директор школи №5 Антоніна Лайтан.

Трансформовані парти замінять на нові, щойно вони будуть. Попередньо їх чекають аж у жовтні. Тоді ж першокласникам “Нової української школи” надійдуть й підручники, які не встигли надрукувати.

Джерело.