Яйце чи курка? Знайдено відповідь на головне питання людства

Суперечка про курку і яйце благополучно закінчилася

Французькі і австралійські фізика переконані, що відповідь на загадку століття: “Курка чи яйце з’явилося раніше?” вирішила квантова фізика. Відповідь, до речі, вас здивує.

Вперше питання виникло у Стародавній Греції. Ним люди описували проблему визначення причинно-наслідкових зв’язків, і справа не конкретно в яйці і курці. І хоча дехто казав, що яйце з’явилося першим, інші вірили, що спочатку з’явилася курка. Ці суперечки з’являлися протягом багатьох років.

Але група фізиків з Університету Квінсленда та Інституту Нілу стверджують, що і курка і яйце з’явилися одночасно.

Таку відповідь пояснює квантова фізика. Доктор наук Жакі Ромеро пояснює, що у квантовій фізиці причинно-наслідкові зв’язки не завжди були прямими і не означали, що щось обов’язково повинно привести до чогось.

“Дивина квантової механіки полягає в тому, що події можуть відбуватися без установленого порядку”, – зазначає вона.

Ромеро пояснила це на прикладі того, як людина їздить на роботу.

“У нашому експерименті обидві події можуть відбутися одночасно.

Це називається “невизначений причинно-наслідковий порядок” і це те, що ми можемо спостерігати в нашому повсякденному житті”, – пояснює Ромеро.

Спостерігаючи за цим процесом в лабораторії, вчені використовували прилад, який називається фотонний квантовий перемикач.Це пристрій може змінювати форму світла за допомогою поляризації. Завдяки цим дослідженням ми дізналися відповідь на одне з найдавніших питань.