Для жителя Тернополя квартира на 18 років перетворилася в тюрму

Мешканка Тернополя 18 років не випускала сина зі своєї квартири. Про його існування соціальні служби дізналися тільки після смерті жінки. Хлопець встиг тільки закінчити школу. Іншої освіти не отримав. За 18 років він ніколи не виходив з дому. Сусідам жінка говорила, що її син поїхав працювати за кордон.Про це розповіла директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Горбоніс.

564140_original

Зараз чоловікові 35 років. Він повністю асоціальний і майже нічого не знає про зовнішній світ. Не знає, як робити покупки в магазині, куди можна звернутися за допомогою, не вміє оплачувати комунальні платежі. Весь цей час чоловік підробляв копірайтером в інтернеті. Він трохи знає англійську мову. Зараз соціальні служби намагаються навчити його найнеобхіднішим речам.

“Він пішов на контакт з нами. Ми йому потихеньку допоможемо адаптуватися в суспільстві. Він повинен знати, де можна купити продукти, як оплатити комунальні послуги, як оплатити субсидію. Куди звернутися за допомогою, якщо потрібно. Зараз ми займаємося приватизацією його квартири. Ми думаємо, що в майбутньому буде стояти питання його працевлаштування. Якщо є далекі родичі, будемо налагоджувати відносини з ними”, – розповіла  Тетяна Горбоніс.