Тернополян попереджають: ваш родич в поліції

«Ваш родич в поліції» – одна з найрозповсюджених шахрайських схем. Незважаючи на численні застереження, зловмисникам знову і знову вдається розшукати жертву та виманити гроші. 12 вересня у пастку аферистів потрапив 86-річний мешканець обласного центру. Старенький рятував від криміналу онука.

 

 

Цього разу аферисти змінили схему. Близько 19 години у двері потерпілого постуали. Невідомий чоловік представився працівником поліції.Непроханий гість повідомив, що онук господаря потрапив у ДТП, збив на смерть людину і тепер йому загрожує ув’язнення, повідомляє «Досьє 102».

Псевдополіцейський зауважив, що може посприяти тому, аби винуватця ДТП відпустили. Розгублений дідусь погодився платити. Він віддав усі збереженя родини – 10 тисяч доларів на порятунок родича. Лише коли онук повернувся додому, тернополянин зрозумів, що його підступно обманули та зателефонував в поліцію.

За даним фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре застерігають громадян: для того щоб розпізнати обман і не втратити великої суми грошей, намагайтеся одразу зв’язатися із родичом безпосередньо або через друзів і знайомих; попросіть абонента описати зовнішність вашого родича і відповісти на питання особистого характеру. Також не буде зайвим зателефонувати на 102 і перепитати чи знаходиться у відділенні поліції та чи інша людина. Такі дії допоможуть Вам уникнути неприємностей і зберегти свої заощадження.

Джерело.