На місці садового товариства “Ювілейне” планують облаштувати парк

Детальні плани двох територій в Тернополі розроблятимуть найближчим часом. Одна обмежена вулицями Миру, Драгоманова, Орлика, Дружби, друга – вулицями Тарнавського, Володимира Великого, Липницького, Київська. Відповідні рішення щодо цього прийняли на черговому засіданні виконавчого комітету.


Розробити детальний план території у мікрорайоні «Дружба» вирішили після звернення комунальної установи «Тернопільський палац культури «Березіль» імені Леся Курбаса». Саме ця установа буде відповідальною за розроблення (корегування) та фінансування детального плану території. На конкурсній основі керівництво установи має визначити ліцензовану проектну організацію – розробника детального плану території та укласти з нею відповідний договір. У проекті рішення зазначено, що розроблення містобудівної документації проходитиме з врахуванням інтересів власників нерухомості та дійсних землекористувачів у межах визначеної території.Після розроблення (корегування) детального плану відбудуться громадські слухання містобудівної документації та затвердження документу на виконавчому комітеті.

Друге рішення стало результатом розгляду петиції «Облаштування нової паркової зони». Автор петиції Максим Дігай запропонував викупити у людей садові ділянки розташовані в районі вулиць Київська-Тарнавського та облаштувати там парк.

«Забудовники намагаються викупити ці дачні ділянки для масштабного будівництва багатоповерхівок, – написав у петиції Максим Дігай. – У цій частині міста і так немає нормальної рекреаційної зони, а з розбудовою, яка ведеться в мікрорайоні “Північний”, тисячам людей не буде де відпочивати. Батьки з дітьми змушені їхати громадським транспортом до найближчого парку. Повторно пропоную міській владі розробити механізми для викупу у власників їх ділянок за адекватними цінами і зробити в густонаселеному (Аляска, частина БАМу, Північний) районі парк для людей».

П’ятого жовтня під час сесії міської ради проект рішення «Про створення рекреаційної зони (парку) за адресою вул. Київська-Тарнавського» депутати підтримали. У прийнятому документі вказано, що розглянувши звернення мешканців вулиць Київська, Тарнавського, Смакули, Володимира Великого та Курбаса, міська рада вирішила сформувати парк на земельній ділянці загальною площею до 10,5 гектарів на вулиці Київська-Тарнавського. А під час засідання виконавчого комітету підтримали петицію щодо облаштування паркової зони на розі вулиць Київська-Тарнавського. Також управлінню містобудування архітектури та кадастру дозволили замовити виготовлення детального плану території мікрорайону № 14, обмеженого вулицями Тарнавського, Володимира Великого, Липницького, Київська.