На Тернопільщині ніяк не можуть поставити крапку у ситуації з психсанаторієм

14 грудня відбулося засідання комісії в Тернопільській облдержадміністрації щодо діяльності Кременецького дитячого психоневрологічного санаторію.

1390296289

 

Основне питання, що там розглядалося, стосувалося внесення змін до статуту діяльності комунального закладу. Офіційного обговорення про те, що головного лікаря Григорія Братаніча потрібно звільнити з посади, не було. Питання щодо його діяльності мало розглядатися на попередній комісії 25 листопада, але у зв’язку з тим, що Григорій Дмитрович потрапив до лікарні засідання перенесли.

«НОВА…» вже писала про те, що в березні цього року головний лікар Кременецького обласного дитячого психоневрологічного санаторію, за підтвердженням перевіряючої з комісії із захисту трудових прав, звільнив з роботи за прогул одну з медсестер, яка за сумісництвом є депутатом Кременецької міської ради від ВО «Свобода» Оксану Пилипович. Хоча, власне, підставою для звільнення став не лише прогул, а й догани. Змиритися з таким «несправедливим» рішенням Оксана Пилипович не змогла й оскаржила його у Кременецькому районному суді. Після ґрунтовного вивчення суті справи суд відмовив їй у задоволенні позову, а от в Апеляційному суді Тернопільської області, куди вона звернулася, рішення суду першої інстанції скасували й своєю ухвалою зобов’язали керівника медзакладу повернути її назад на роботу.Згідно із рішенням суду Оксану Пилипович повернули на роботу й, більше того, виплатили грошову компенсацію.

14 грудня на засідання комісії до Тернополя з головним лікарем приїхав і керівник ГО «Народна рада Кременеччини» Віталій Савчук. За його словами, на комісії Григорій Дмитрович прозвітував про діяльність санаторію, наголосив на основних проблемах. Позаяк зауважень до роботи санаторію не було, почали розглядати питання щодо доцільності й законності звільнення медсестри О. Пилипович. Хоча, власне, це ще в березні підтвердила перевірка комісії із захисту трудових прав, а пізніше було й відповідне рішення Кременецького районного суду. Відтак комісія не підтримала ініціативи одного з депутатів щодо звільнення Григорія Братаніча з посади й лише взяла до відома звіт головного лікаря про діяльність санаторію.

Читайте також: Що зміниться для українських школярів?

– Словом, поки нема рішення за касаційною скаргою, то нема чого Григорія Дмитровича смикати, – вважає Віталій Савчук. – Такої думки дотримуються й більшість депутатів обласної ради з профільної комісії, позаяк зауважили, якщо звільняти всіх керівників за те, що вони здійснюють кадрову політику, яка не подобається окремим депутатам обласної ради, то це перетворить їх у заручників окремих осіб. Наразі санаторій отримав повідомлення з Вищого спеціалізованого суду України, куди звернувся після рішення Апеляційного суду Тернопільської області. У повідомленні зазначено, що справу взято до уваги, її будуть переглядати по суті, а поки триватиме розгляд – призупинити рішення Апеляційного суду Тернопільської області за пунктом, де йдеться про виплату компенсації Оксані Пилипович. Хоча їй компенсацію виплатили майже відразу після апеляції. Яким чином це зробили, – невідомо. Виникає запитання, а чи був виконавчий лист? Григорій Дмитрович вчинив правильно, так як листа дочекався і якщо Вищий спеціалізований суд України скасує рішення суду другої інстанції й визнає його дії такими, що суперечать нормам чинного законодавства, то він покаже, що, поновляючи медсестру на роботі, закону не порушив, а от на основі чого казначейство провело виплати, ще потрібно буде з’ясувати. На жаль, проста справа, яка виникла у сфері трудових відносин, надзвичайно заполітизувалася. Чого лише варте звернення депутата Верховної Ради Михайла Головка на ім’я керівника Територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області Ващука, у якому прямо вказано: «Розглянути дане звернення та здійснити передбачених законом заходів для відновлення на займаній посаді жительки м. Кременець Пилипович О.Д.». Тобто не розібратися, а незважаючи на результати перевірки, відновити на займаній посаді. Інакше як «телефонним правом» це не назвеш. Тому для вгамування пристрастей необхідно виключити будь-яку політичну складову та залишити дане питання на розгляд суду.