Дитяча істерика: декілька способів, які допоможуть її позбутися

Дитячі істерики,те що багатьох батьків вганяє в ступор, адже мало хто знає, як з цим боротися.


Батьки начебто все знають про своїх дітей – що вони люблять їсти, з чим грати, під яку казку засинають швидше всього. Але варто дитині влаштувати істерику – неважливо, на вулиці, в магазині або вдома – багато з них губляться, тому що не знають, що робити. Адже кричати на дитину або бити – тільки провокувати ще більшу істерику. Ми пропонуємо п’ять дієвих способів зупинити будь-яке дитяче «цунамі».

Перш за все, варто розібратися, з якою істерикою ви зіткнулися. Якщо це – посттравматичний ефект, тоді до проблеми найкраще залучити фахівців, оскільки купірувати симптом – це лише перероджувати його в іншу форму вираження, що може дійти і до психозу. Якщо істерика – наслідок буллінга в школі або у дворі, складних взаємовідносин з сім’єю або вчителями, небажання відвідувати які-небудь потрібні дитині заняття або свідоцтво того, що дитина пережила травму – тут варто спочатку обговорити проблему, оскільки ні відволікання, ні тим більше – байдужість, не підійдуть.

На щастя, набагато частіше діти влаштовують істерики в магазинах, намагаючись таким чином випросити у мами «щось смачненьке», у дитячих садках, не бажаючи йти або навпаки, – приходити і так далі.



Тобто, таким чином намагаються маніпулювати дорослими. Ось саме з такими неприємностями і допоможуть впоратися наші п’ять способів.

Байдужість

Так, іноді цей спосіб дуже дієвий. Якщо дитина вже почала «концерт за заявками», спробуйте просто порахувати до 10 і спокійно продовжити свої справи. Якщо навіть це відбувається на людях, не думайте про те, що вони про вас подумають – яка різниця?

Правда, якщо ваша дитина дуже активна і цілком самостійна, цей спосіб не підійде – дитина, залишившись без опіки, сама піде і візьме все, що її потрібно або залізе туди, куди ви не дозволяли.

Говорити і називати почуття

Діти часто влаштовують істерики не із-за розбещеності, пустощів або заборон дорослих. Трапляється, що дитина просто сама не відчуває своїх почуттів, але розуміє, що засмучена. До цього відноситься такий вид істерик і плачу, як «батько заборонив носити колготки на голові» або «мама не дала облизувати кота». Тобто, дитина хоче спробувати – її не дають – плач і істерика.

У таких випадках проявіть терпіння і постарайтеся пояснити дитині, що теж сердитися, коли вам щось не дають, але не все корисне і потрібне. Назвіть, що вона зараз відчуває – образу, гіркоту, прикрість, але іноді потрібно стримувати свої емоції. Психологи відзначають, що це найбільш дієвий підхід до дітей – поговорити і пояснити, зіграти на їх допитливості.

Перетворіть все в казку

Часто діти беруть приклад з батьків, казкових героїв і з собою цей «приклад» забирають улюблені образи та іграшки. Чому б разом з цими образами не погуляти і в Істериці? Як тільки дитина знову почала плакати і кричати, спокійно поясніть, що на неї просто найшла злючка, вона пішла погуляти до країни Істерики. І запропонуйте погуляти там разом. Це переключить увагу дитини практично миттєво. Тому що діти люблять іноді пустувати, але все ж часто компанію вони люблять більше.

Перемкніть увагу

Іноді істерика – це наслідок того, що у дитини надлишок нерозтраченої енергії. Якщо вони трапляються часто і без видимих на те причин, знайдіть дитині заняття за віком – відведіть в який-небудь гурток, знайдіть секцію. Це допоможе витратити енергію і запобігає істерикам.

Крім того, можна перемкнути увагу на щось цікаве, розповісти історію про неслухняного хлопчика, який в підсумку став у кут або навпаки – про дівчинку, яка добре себе вела і радувала маму.

Альтернатива

Працює це дуже просто. Приміром, в «Дитячому світі» малюк просить у вас чергову іграшку. Спокійно скажіть: «Я можу купити тобі цю іграшку, але тоді ми не зможемо піти в зоопарк в неділю» і спостерігайте – в деяких випадках малюк вибере іграшку або зоопарк, а деякі діти задумуються про те, що їм потрібно більше. Ви, скориставшись задумом, робите швидко свої покупки, хапаєте дитину і тікаєте з магазину.

Пропонуйте дитині альтернативу і вчіть її мислити раціонально, а не плекайте надію про те, що якщо він буде добре поводитися, то отримає все, що хоче. Так в житті трапляється далеко не завжди, а подібні переконання можуть нанести травму.