Знайшли причину куріння та алкоголізму

Британські дослідники з Університету Ворика виявили зміни у головному мозку людини, які впливають на схильність людини до шкідливих звичок, зокрема до куріння чи алкоголізму. Виявилося, причини схильності до куріння та алкоголю ховаються в орбітофронтальній корі.

Орбітофронтальна кора – це показник, який характеризує структуру нейронних зв’язків, що, зі свого боку, сприяє формуванню шкідливих звичок, повідомляє сайт eLIFE.

У дослідженні брали участь 831 людина, під час якого вчені проаналізували анатомічну і функціональну структуру нейронних зв’язків у головному мозку людини. Отримані результати порівняли з даними іншого дослідження, у якому брали участь понад 1 тис. осіб.

Експеримент показав, що у курців спостерігається низька функціональна зв’язність у латеральній орбітофронтальній корі. Така особливість пов’язана з імпульсивною поведінкою.

Для людей, які страждають на алкоголізм, характерна висока функціональна зв’язність медіальної орбітофронтальної кори, яка пов’язана з системою винагороди.