Росія пропонує продовжити дію старого контракту щодо транзиту газу

Тристоронні переговори між Росією, Україною та Європейським Союзом щодо транзиту газу через територію України після 2019 року продовжаться в травні.

Про це повідомили представники української делегації.

“Переговори завершилися, і було вирішено продовжити їх у травні”, – сказав один з членів делегації.

Фактично переговори тривали 40 хвилин, хоча було заявлено, що вони будуть проходити три години.

За підсумками зустрічі міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія пропонує продовжити дію чинного транзитного контракту після 2019 року.

“Голова Правління “Газпрому” Олексій Міллер тричі зазначив, що вони готові до продовження існуючих контрактів, ці контракти для них, напевно, за щастя. Водночас він говорив, що ці контракти можна продовжувати без будь-яких експортних консультацій”, – повідомив він.

Нагадаємо, минулого тижня глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв назвав збереження транзиту головним завданням переговорів з “Газпромом”. Крім того, українська сторона наполягатиме на підписанні контракту з європейського права, щоб забезпечити обсяги та гарантії виконання. Коболєв зазначив, що без нового контракту “Газпром” з 2020 року може призупинити транзит. Як відомо, термін дії контракту на транзит російського газу в ЄС від 2009 року закінчується 1 січня 2020 року.

У травні минулого року президент РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель сказав, що Росія не планує припиняти транзит газу через Україну після того, як буде введений в експлуатацію газопровід “Північний потік-2”. Тоді він заявив, що постачання будуть продовжені, якщо вони будуть “економічно обґрунтовані для учасників економічної діяльності”.

Пізніше аналогічну заяву він зробив за підсумками зустрічі з президентом США Дональдом Трампом. Путін також пообіцяв продовжити транзитний контракт з Україною.

На початку 2019 року Путін заявив про ризик транзиту російського газу до країн ЄС через Україну.

Як повідомлялося раніше, “Нафтогаз” готовий скоротити позовні вимоги до “Газпрому” з $12 млрд до $2 млрд у разі укладення довгострокового контракту з транзиту.