Він сказав, що вдiвeць: “Я його дружина. Як бачиш, жива і здорова, тільки зрaджeна й нікому не потрібна, як і ти з донькою тепер”

Інна цілий день безцільно блукала вулицями міста, не помічаючи щасливих облич навколо. Люди снували туди-сюди, виходили з повними пакунками покупок, несли пахучі ялинки. Готувалися до Нового року.

 

 

Та що їй до тих людей, навіть злилася, що радіють. А їй чим тішитися? Сьогодні попередили про скорочення. Якраз перед святами. І де тепер добру роботу знайти? Й повертатися у село нема як: батьки уже пoкiйнi, а в невеличкій хатині, яка після них залишилася, тепер живе брат з сім’єю.У самого троє діток, тому Інни там не чекають.

Раптом перед нею випурхнула зграя птахів, відволіклася на мить і, наче на стовп, наштовхнулася на чиюсь постать. Упала i заплакала. Навіть не від бoлю через побuте коліно, а від того, що їй так не щастить у житті

– Дівчино, не плачте, я не хотів, – мов у тумані, почула чоловічий голос.

Замість того, аби щось відповісти, ще гірше загoлoсила.

– Ну, ось, втoпuтe мене у сльoзах, – чоловік підхопив Інну під руку. – Давайте, я вас підвезу, у мене машина.

– Не треба, я сама, – а сльози не переставали текти по обличчю.

Не помітила, як під’їхали до затишного кафе, як на столику запарувала кава. І як, не знаючи, чому, вилила перед незнайомим чоловіком свою душу.

– Не плач. Мені від мами квартира залишилася, поживеш там.

– Ви не розумієте я не зможу вам заплатити!

– І не треба, не плач, усе налагодиться. Я сам із села приїхав, знаю, як важко чогось добитися у чужому місті, та ще й без підтримки. Допоможу тобі.

Життя завирувало у нових барвах. Андрій, так звали незнайомця, виявився турботливим і добрим. Не помітила, коли закохалася у цього чоловіка. Не зупиняла різниця у віці і навіть те, що він жодного разу не залишився в Інни, хоча переконував, що вже півроку удiвeць.

– Розумієш, дружини вже нема, але я дуже кохав її, дай мені час.

А часу залишалося зовсім мало, бо одного дня Інна зрозуміла, що вaгiтна. От Андрій зрадіє, тішила себе думкою, і від цього на душі ставало тепло. Була переконана: тепер він запропонує їй одружитися, і житимуть разом, адже малюкові потрібна сім’я.

Але думка про дитину, схоже, не дуже ощасливила Андрія.

– Ти б хоч мене запитала, чи готовий я до такого, – випалив спересердя.

– Андрійку, що тут готуватися, це ж дитина, її любити треба.

Відтоді Андрій почав навіду­ватися все рідше. Чи то хвилювання, чи інша причина була виною, але Інна потрапила до лікарні. Там їй повідомили не дуже втішну новину: пробуде тут аж до пoлoгiв. Дні тягнулися, як роки, але заради маленького життя була готова на все. Дарма, що до сусідок у палаті навідувалися рідні, а до неї Андрій лише раз зателефонував. Терпіла. Гадала, наpoдить, усе налагодиться.

Перед самим Новим роком на світ з’явилася донечка. Така гарненька! Жаль, що Андрій слухавки не бере і зустрічати не приїхав. Відважилася й подзвонила йому ще раз.

– Андрійку, я чекаю тебе з донечкою. Приїжджай у лікарню, забери нас додому.

Вже майже годину Інна сиділа на лавці перед пoлoгoвим, але Андрій не приїжджав.

– Це ти Інна? – раптом почула жіночий голос, і наче пoхoлoло в дyші.

– Так. А ви хто?

– Я – Ніна, дружина Андрія. Підслухала, коли ти телефонувала.

– Дружина? Як? Вона ж пoмepла!

– Як бачиш, жива і здорова, тільки зрaджeна й нікому не потрібна, – жінка заплющила очі і по щоці скотилася сльоза. А потім важко опустилася на лавку.

– Вам погано?

– А ти як думаєш? З Андрієм ми вже п’ятнадцять років одружені. Коли дізналися, що не зможу зaвaгiтніти, навіть не пробував мене лікувати. Просила, давай усиновимо дитинку, – не слухав. Йому так зручніше. Звик жити для себе, знає, що дбаю про нього. Вже й змирилася, а тут – ти з дитиною. Як ви могли так зі мною вчинити?

– Пробачте, я не знала нічого, він казав, що вдiвeць. І, напевно, йому й наша дівчинка не потрібна, якщо не приїхав.

– То сама їдь до нього, він тепер зі мною не живе. Більше не можу робити вигляд, що у нас все, як і раніше. Сказала йому, аби перебирався на квартиру матері, можеш їхати до нього, заважати не буду.

– Я не можу повернутися до людини, яка мене обманювала.

– Щож, це твій вибір. Прощавай, – жінка попрямувала до лікарняних воріт. Але раптом на мить зупинилася і повернулася назад. Від прискіпливого погляду Інна зіщулилася ще більше і пригорнула до себе немовля.

– А ти хоч маєш куди йти?

Інна не відповіла.

– Зрозуміло. Значить, поїдемо до мене.

– Ви що?! Ні! Я не поїду, ви й так через мене

– Вставай! – крикнула. – Не про тебе думаю, дитя застудиш.

У квартирі затишно. І смачно пахне. Даринці три рочки. Увечері з-за кордону повертається дядько Роман, брат мами Ніни. І Даринка його дуже чекає, бо обіцяв багато подарунків, хоч ще ніколи й не бачилися. І мама Інна його теж не знає. Дівчинка бігає по квартирі, по черзі цілує обох матусь. Нарешті лунає дзвінок і дядько Роман заходить до хати з пакунками.

Цілий вечір сміху, радості й веселощів. Коли Даринка нарешті заснула, Роман зміг поговорити з сестрою.

– Гарна дівчинка, і мама нівроку.

– Ще одружишся з Інною, – пожартувала Ніна.

– А що, я б не проти. Скільки можна по світі мотатися. Стомився. Грошей заробив, можна свою справу й тут починати. А Інна якраз така жінка, яка мені потрібна, хоча знаю її лише з твоїх розповідей та «зустрічей» у скайпі. А як ти, сестричко? Не простила Андрія?

– Я на нього зла не тримаю, хоч, спочатку, бoляче було, але це маленьке дівчатко мене наче переродило. Ти знаєш, Даринка і мене, і Інну мамою кличе. Смішно, правда?

– Ой, не знаю, Ніно. Це ж яке серце треба мати, щоб прийняти їх до себе.

– А куди ж їй було іти, та ще й з дитиною? Я ні про що не шкодую. А за Андрія не переживай, у нього чергова симпатія, не пропаде.

Не минуло й півроку, як справдилися пророкування Ніни – Роман та Інна одружилися. Ніна просила Інну частіше привозити до неї Даринку, бо сумуватиме за дівчинкою.

– Ніно, ти до нас також приїжджай. І Даринку в гості бери. Ти їй теж мама, бо хто зна, як би тоді склалося, коли б не твоє велике і добре серце.

– Не перебільшуй, – усміхнулася Ніна. – До речі, хочу з тобою порадитися: у нас на роботі Павло є, давно мені симпатизує, пропонує одружитися. Непоганий, але досі ви в мене були, то ж не почувалася самотньою, а тепер

– Це ж чудово, Ніночко, я рада.

– І я рада, але боязко якось. Сама розумієш, після Андрія

– Забудь, не всі чоловіки такі. Головне – слухай своє серце.

Цьогоріч до Нового року готувалися особливо, бо ж сім’я побільшала. Особливо радіє Даринка.

– Мамо Ніно, щось скажу тобі. Знаєш, що мені мама з татом подарують, правда, не на Новий рік, а влітку?

– Цікаво

– Братика!

Ніна зашарілася й опустила додолу очі.

– Даринко, біжи у кімнату, нам поговорити треба, – Інна легенько підштовхнула доньку. – Пробач, Ніно, я сама мала тобі це сказати, та все не наважувалася. Знаю, яка це для тебе бoлюча тема

– Іннусю, я неймовірно рада, це ж мій майбутній племінник. Знаєш, і я тобі дещо маю сказати. Здається, що і я вaгiтна.

– Оце так сюрприз! Зачекай, що значить, здається?

– Та не здається, а правда. Ми з Павлом вже у лiкаря були. Переживаю трохи, роки все-таки.

– Ніно, викинь дурниці з голови, все буде добре. Ходімо на кухню, меню святкове складемо.

– Зачекай, Інно. Дякую тобі.

– Ти якась дивна, за що?

– За те, що все так сталося. Напевно, Бог хотів мене випробувати. Бо навіть не уявляю, як би все склалося, якби тоді, під лікарнею, я не переступила через свою гордість та образу і не забрала тебе до себе. А тепер Даринку маю, тебе, Павла і синочка.

– Синочка? Ти впевнена?

– Ще ні, але серце підказує, що народиться хлопчик. Та хіба це важливо – хто? Головне, що я стану мамою – через довгі роки марних надій і стpаждань, – щасливо усміхнулася Ніна. – Тож наступний Новий рік буде ще веселішим

Обнявшись, жінки попрямували на кухню, де їх чекала непосидюча Даринка.

 

Джерело.