Тернополянка в Іспанії показала перший український вертеп. Глядачі кричали «браво»!

Вперше за історію проживання українців в Іспанії переклали український вертеп. Діти і дорослі у складі українського музичного театру виступили у культурному центрі Матадеро в Мадриді під час Міжнаціонального різдвяного ярмарку. Українські емігранти демонстрували нашу культуру. А колядка «Ой радуйся, земле!» викликала «браво» у глядачів, – розповідає ПРОте. 

15878450_1416611608397750_1485589682_o-696x392

– Це перший міжнародний різдвяний ярмарок в Іспанії. – Ділиться враженнями український емігрант, один із членів Армії SOS Murcia Петро Грабець. – Такого ще не було, були менші та іншого формату.

Вертеп переклала Уляна Банах.Дівчина – родом з Березовиці, дочка одного із наших волонтерів. Спільнота в Мурсії Армія SOS Murcia створена після трагічних подій на майдані у 2014 році. Займаємося волонтерством і просвітництвом.

Вертеп у Мадриді українці показали саме завдяки Армії SOS Murcia. Спільнота є винятково Громадською ініціативою.

Діаспора тільки починає формуватися, а більшість людей – трудові мігранти. – продовжує пан Петро. – В регіоні Мурсії за офіційною статистикою є біля 5 тисяч чоловік, а за неофіційними даними 7-8 тисяч.

Іспанці Різдво святкують 25 грудня. Вони є католиками. Роблять живі вертепи і створюють їх не як дійство. У них – це як сцена, але без слів. Ми ж святкуємо Різдво за церковним юліанським календарем. Саме так, як в Україні.

 

Джерело.