Українців з новими паспортами не випустять за кордон: “конфіскація майна і…”

Жителів ОРДЛО з російськими паспортами скоро не зможуть пробратися в країни Євросоюзу. Європейські політики вже планують заборонити в’їзд громадянам України, які отримали російські документи за спрощеною процедурою. Про це кореспондент “Радіо Свобода” в Брюсселі Рікард Йозвяк написав на своїй сторінці в Twitter.

 

Як повідомляє журналіст, посли ЄС обговорили питання видачі російських паспортів для жителів окупованій території Донбасу. Вони доручили профільній Комісії вивчити можливість заборонити пропуск до Євросоюзу громадян з новообретенним російським громадянством. Крім того, посли розглядають можливість запровадити європейські санкції у зв’язку з російською паспортизацією. Рікард Йозвяк, підкреслив, що 7 країн Євросоюзу підтримують такі нововведення.

Багато інтернет-користувачі не вірять в успішність заборони на нові російські паспорти.На думку коментаторів, головна проблема полягає в неможливості проконтролювати документи. До того ж, жителі ОРДЛО можуть зберегти український паспорт, отримавши, фактично, подвійне громадянство:

“Але це тільки якщо ці дебіли їхатимуть по цих расейской паспортами. Але вони не ідіоти і їхатимуть по своїм українським. Так точно як кримчани на першому посту показують російський паспорт, а на другому – український. No problem”, – пишуть читачі.

“Заборонити можуть запросто! А ось проконтролювати – проблема. Чи не буде ЄС переробляти схему допуску іноземців під потреби окремих країн. Особливо, якщо врахувати, що для більшості країн ЄС подвійне громадянство законно”.

Деякі користувачі впевнені, що у пересічних жителів окупованих територій немає можливості подорожувати по Євросоюзу через банальну бідності. Зате політична еліта від таких санкцій може постраждати.

 

Джерело.