Про смерть тата дізнались в інтернеті: у Польщі українця, як раба кинули у лісі помирати

35-річному Василю Чорнею стало погано на роботі у столярному цеху, він втратив свідомість. А господиня фірми замість того, щоб викликати лікаря, наказала вивезти його у ліс. Там його тіло і знайшли.

Сім’я чоловіка дізналася про його смерть випадково із соцмереж вже за п’ять днів після загибелі. Також у злочині може бути замішаний ще один українець.

Подібні випадки жорстокого поводження з трудовими мігрантами з України у Польщі нерідкісні. Їх кидають на зупинках, вивозять на лавки у парках. А іноді і просто залишають біля кордону, хворих і безпорадних.

“Він спочатку працював на будівництві, а потім перейшов на пилораму.Він ніколи не скаржився на роботу, коли дзвонив, питав як діти, як справи вдома”, — з гіркотою розповіла вдова Наталя.

13 червня Василь уже збирався їхати додому, а 14 числа у нього був би день народження, йому мало виповнитися 36 років.

Господиня наказала вивезти у ліс
Як повідомляє польська поліція, Василю 12 червня на роботі стало погано, він впав непритомний, у нього почалися судоми. Коли робітники повідомили господині підприємства, та не захотіла викликати лікаря. Василь там працював нелегально і у неї були б неприємності.

Робочий день вже добіг кінця, тому вона відправила всіх по домівках. А самого Василя за допомогою, ймовірно, ще одного українця вивезли у ліс за 125 км і там кинули. Пізніше його там виявили лісники. Василь був у робочому одязі, з однією рукавичкою на руці, також на тілі виявили стружку.

Поліція відразу запідозрила, що Василя сюди привезли. У цьому місці в лісі проходить дорога, якою їздять машини, а в навколишніх теслярських підприємствах його впізнати не змогли. Тоді його фото 14 червня поширили у соцмережах.

Про смерть дізналися із соцмереж
“Вже 17 червня до нас прибіг сусід. Він побачив фото чоловіка в інтернеті. Тільки тоді ми дізналися про його загибель”, — плаче Наталя.

Вона думає, що чоловіку стало погано через те, що у столярному цеху він надихався лаками і фарбами. Того дня було спекотно.

У справі замішаний ще один українець?
Господиня підприємства, 53-річна Гаржіна Ф. свою провину заперечує, запевняє, що не знала Василя. Але все одно вона взята під варту.

Прокурор звинувачує її у тому, що вона не допомогла людині, яка була у небезпеці, а також у ненавмисному спричиненні смерті. Адже ніхто не знає, чи був Василь живий, коли його вивезли до лісу. Поки розтин не виявив причини смерті, для цього знадобляться додаткові дослідження.

Також затриманий ще один працівник цієї фірми, українець. Поліція повідомляє, що він знав про те, що трапилося, але приховував. Також він збирався втекти з Польщі, його затримали вже в іншому місті.

Потерпають переважно нелегали
Глава Всеукраїнської асоціації з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник вважає, що головна проблема українських заробітчан — нелегальне працевлаштування. З такою роботою жоден із них не застрахований від подібних випадків.