Зеленський провів першу телефонну розмову з Путіним

Російський та український лідери обговорили питання врегулювання військових дій на Донбасі і спільної роботи щодо повернення утримуваних з обох сторін осіб.

Розмова начебто відбулася з ініціативи української сторони. Про це інформує ТАСС з посиланням на речника російського президента Дмитра Пєскова. Обговорювалися питання врегулювання на південному сході України і спільної роботи по поверненню утримуваних з обох сторін осіб. Досягнута домовленість про продовження цієї роботи на рівні експертів,
– розповів Пєсков.

Що таке “нормандський формат”?

Це переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі у чотиристоронньому форматі: Німеччина, Франція, Росія, Україна.

Назвали формат так тому, що перша зустріч очільників цих держав відбулася у французькій Нормандії. Відтоді у “нормандському форматі” відбулися низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.

Президент Зеленський ще під час своєї передвиборчої кампанії казав, що хотів би розширити цей формат, долучивши до нього США. В Офісі Президента, своєю чергою, інформують, що ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків.

Ця розмова – перший контакт Путіна і Зеленського після обрання нового президента України. До цього у них не було ні телефонних, ні особистих розмов, ні обмінів письмовими посланнями.

Джерело.