Львову загрожує екологічна катастрофа

Львівська міськрада не може самостійно вирішити проблему вивезення сміття. Про це заявив у коментарі виданню Гордон глава правління ресайклінгової асоціації Олександр Лимар.

1479402194--misto--smittya-jpg

“Після того, як сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, так і не було вирішено питання з вибором місця для нового майданчика або полігону. Зараз сміття нікуди дівати. Спроби мера вивезти сміття в інші міста зрозумілі. Міськрада не може прийняти рішення по виділенню якоїсь ділянки землі в області – вони розглядають питання, що стосуються тільки самого Львова. Виділити землю під сміттєзвалище в місті, ясна річ, вони не можуть.По причині того, що в багатьох містах звалища і так переповнені, вони відмовляються допомагати Львову, приймаючи ще і його сміття”, – зазначив Лимар.

Він акцентував увагу на тому, що для вивезення сміття за кордон, про що говорив мер Львова Андрій Садовий, необхідно буде отримати дозвіл Міністерства екології.

“З іншого боку виникає питання – а що роблять центральні органи влади? У нас же є Міністерство регіонального розвитку, Міністерство екології, врешті-решт, Кабінет Міністрів. Ось що вони зробили для вирішення проблеми Львова? Я особисто ніяких заяв від них з цього приводу не чув. Сміття у Львові накопичується, і це реально загрожує екологічною катастрофою. Навіть якщо польська сторона погодиться приймати відходи зі Львова, потрібно буде отримати дозвіл Міністерства екології. Та й займуть такі організаційні моменти десь місяць”, – підкреслив Лимар.

За його словами, в літній період ситуація в місті склалася б ще складніше.

“Великий плюс для Львова – це те, що зараз зима. Уявіть, що було б, якби тепер стояла спека. Мені здається, це якісь незрозумілі взаємини між місцевим самоврядуванням і центральними органами влади. Я не знаю, чому обласна рада не вирішує питання щодо виділення землі. Але навіть якщо місце і буде визначено, необхідно буде домовитися з громадою.

Однак влада у нас не звикла говорити з людьми, тому реакція суспільства на організацію нового сміттєзвалища може бути негативною. Люди не вірять жодній владі: ні центральній, ні місцевій”, – резюмував Лимар.

Як відомо, 19 січня мер Львова Андрій Садовий заявив, що провів переговори з містами-партнерами в Польщі щодо вивозу до них на переробку брикетованого львівського сміття.

В цей же день Львівська міська рада на позачерговому засіданні прийняла план екстрених заходів щодо запобігання надзвичайній екологічній ситуації у зв’язку зі сміттєвою кризою. У підсумку в різних частинах Львова будуть обладнані п’ять тимчасових майданчиків для перевантаження і брикетування сміття, яке в такому стані можна довго зберігати і простіше перевозити.

Джерело.