Розмови про розпад коаліції можуть бути елементом гри олігархів, – експерт

Вихід депутатів з парламентської коаліції може бути з різних причин. Наразі виходять тільки Юрій Бублик і Сергій Міщенко, які приєдналися до коаліції навесні 2016 року. Швидше за все, їм щось пообіцяли, або вони на щось сподівалися, але їх очікування не справдились.

775521

Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

За його словами, існує ще одна можлива причина такого рішення народних депутатів – сили, які хочуть дострокових парламентських виборів, могли також пообіцяти цим депутатам щось взамін.

Крім того, наголошує Фесенко, не виключено, що відбувається гра окремих олігархів. Інформація про те, що з коаліції можуть вийти ще 10 нардепів, на думку експерта, схожа на шантаж, щоб вибити поступки в Банкової або у ще когось.

Якби ці парламентарі точно це вирішили, то всі б почули їхні заяви. Але цього поки немає. З огляду на масу корпоративних конфліктів у владі, це може бути і способом з’ясування відносин.В даному випадку проблема не в коаліції, а в групових політико-економічних розборках,
– вважає політолог.

Водночас, на його переконання, вихід депутатів навряд чи призведе до дострокових виборів, хоча потенційний ризик для коаліції є.

“В регламенті Верховної Ради чітко не прописана процедура припинення діяльності коаліції. Є конституційні норми, що коаліцію створюють фракції, але входять в її склад депутати на індивідуальній основі. У нас багато депутатів, які не входять до фракцій коаліції, але, тим не менше, до неї приєдналися. Тому реалізувати сценарій розпаду коаліції складно”, – говорить Фесенко.

На його погляд, фракції БПП і “Народного фронту”, які входять до коаліції, не зацікавлені в дострокових виборах. Володимир Фесенко також зауважив, що депутати від фракції “Народний фронт” сьогодні говорять про те, що опозиція в лютому спробує заблокувати роботу парламенту.

Згідно з Конституцією, якщо протягом 30 днів немає пленарних засідань, то це привід для розпуску Верховної Ради. Але президент може, але не зобов’язаний це робити. Порошенко може дати час для врегулювання ситуації,
– говорить політолог.

Тому, вважає Фесенко, якщо щось і станеться з чисельністю коаліції, то, скоріше за все, будуть реалізовувати запасний варіант – на основі позафракційних депутатів, можливо, групи “Воля народу” або за участю людей Коломойського створити нову депутатську групу, яка приєднається до коаліції.

Нагадаємо, народний депутат Юрій Бублик, який вийшов з фракції БПП, а також з коаліції у Верховній Раді, заявив, що коаліцію найближчим часом покинуть ще 10 депутатів.

Джерело.