Влада Литовченко про красиву 62-метрову неоготичну споруду в Тернополі, яку знищили (Фото)

Багато з пам’яток, які збереглися до нашого часу, зараз перебувають в поганому стані. Але є й такі, яким поталанило куди менше. Або їх знищив час, або знищили люди.

kostel41

Однією з таких архітектурних пам’яток можна вважати Парафіяльний собор Пресвятої Діви Марії Неустанної Помочі, збудований у 1908-му році в Тернополі. Пожертви на його будівництво почали збирати ще у 1897-му. Цей римо-католицький храм простояв до 1954-го. А тоді радянська влада його зруйнувала.Кажуть, вибухи лунали кілька днів. Через 5 років на його місці відкрили універмаг.

Собор був окрасою міста. Стояв на розі Руської та Міцкевича – теперішнього бульвару Шевченка. Неоготична споруда з 62-метровою вежею-шпилем була красивою та довершеною. Звеличувалась над Тернополем. Використовувалася також як сторожова пожежна вежа. Всередині були красиві вітражі та внутрішня оздоба, особливо хорошою була різьба головного вівтаря та амвона. Споруджував храм львівський архітектор Теодор Мар’ян Тальовський, – написала Влада Литовченко на своїй сторінці ФБ.

 

Джерело.