Світ поспішає врятувати клімат

21 вересня 2016 року на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку 31 країна світу ратифікувала Паризьку кліматичну угоду на додаток до 29 країн, які це зробили раніше.

524ac12cf9d7c9c03a00dbc6
За останні кілька днів до Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату разом з Україною ратифікаційні грамоти або документи про прийняття, приєднання чи затвердження договору надали Бразилія, Білорусь, Ісландія, Мексика, Марокко та ще 26 країн.
Держави, які завершили процедуру ратифікації Паризької угоди, відповідають за 47.76% світових викидів парникових газів.
Таким чином, уже виконана перша умова набуття чинності угоди — ратифікація принаймні 55 країнами. Друга умова набуття чинності — ратифікація каїнами, які разом викидають принаймні 55% від загальних світових викидів парникових газів.
Для виконання другої умови не вистачає країн, які відповідають за 7,25% світових викидів парникових газів. Це, для прикладу може бути ЄС (12% світових викидів), РФ (7.53%), разом узяті Індія (4.1%) та Японія (3.79%) або разом узяті Туреччина (1.24%), Австралія (1.46%) та Канада (1.95%), Індонезія (1.45%) та Південна Африка (1.46%).

«Цікаво, що процес вступу угоди в силу справді рухається надзвичайно швидко. Документи такого рівня можуть вступати в силу роками, якщо не десятиліттями, а зараз ми говоримо про вступ в силу впродовж року від підписання! Як пише Нью-Йорк Таймс, цей процес частково пришвидшують вибори до США, оскільки вірогідний наступний президент Д.Трамп заявив, що відкличе ратифікацію Паризької угоди Сполученими штатами у разі, якщо його виберуть. Крім того, цікавим є факт ратифікації угоди Євросоюзом без погодження від всіх країн-членів.Амбітна ціль зі скорочення і певний поспіх зазвичай повільної європейської демократії підтверджують терміновість справи», — говорить Наталя Гозак, експерт зі зміни клімату WWF в Україні.

Під час церемонії ратифікації у Головному Штабі ООН 14 країн надіслали відео повідомлення з зобов’язаннями по ратифікації Паризького угоди до кінця 2016 року. Викиди від цих країн становлять 12,58 відсотків.Серед них такі великі емітенти, як Австралія, Нова Зеландія, Німеччина, Франція, Австрія, а також ЄС повідомив про готовність приєднатися. Це говорить про велику ймовірність вступу угоди в силу до кінця цього року.

джерело http://www.agroperspectiva.com/