Вся правда про субсидії: українцям розвінчали топ-10 міфів

Субсидія є безповоротною державною допомогою.

Кожна українська сім’я, яка потребує субсидії, без проблем отримає її, незважаючи на десять поширених міфів, якими намагаються спростувати таку можливість. Про це повідомляє Teplo.

Міф 1. Кажуть, що субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкодити продажу квартири, будинку або оформлення спадщини!?

Насправді субсидія є безповоротною державною допомогою, а її отримання НЕ пов’язане і НЕ тягне за собою зміни власника житла.

Міф 2. Кажуть, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено субсидію, інакше її перестануть надавати!?

Насправді, якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї та можуть бути використані у наступні місяці, в тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.

Міф 3. Кажуть, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму!?

Насправді оформити субсидію просто: треба лише заповнити Заяву та Декларацію. Все інше зроблять органи соціального захисту.Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

Субсидія розраховується на основі середньомісячного сукупного доходу сім’ї в середньому вона становить 1500 — 2000 гривень.

Міф 4. Кажуть, що субсидії не надаються непрацюючим працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи!?

Насправді якщо здорові молоді люди працездатного віку не вчаться, не перебувають на військовій службі, не працюють та не декларують доходів, але на які ж кошти живуть, то для розрахунку субсидії їм буде врахований умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 травня 2016 року 2900 грн. І субсидія їм буде призначена.

Міф 5. Кажуть, що субсидії призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг!?

Насправді заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги НЕ впливає на оформлення субсидії. І ніхто не буде позбавляти українців власності за несплату комунальних тарифів.

Міф 6. Кажуть, що за помилки при заповненні Декларацій будуть штрафувати або забирати субсидії!?

Насправді ніяких штрафів за помилки в Деклараціях НЕ буде. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.

Міф 7. Кажуть, що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту!?

Насправді субсидія не призначається, якщо хто-небудь з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову покупку товарів робіт і послуг на суму, яка на дату покупки перевищує 50 тисяч гривень. Купівля валюти НЕ входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.

Міф 8. Кажуть, що субсидій позбавляють ті сім’ї, які мають депозити!?

Насправді депозити в банках НЕ враховуються як доходи і не входять у перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.

Міф 9. Кажуть, що субсидія не призначається батькам-пенсіонерам, в приміщенні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці!?

Насправді рішення комісії приймається з урахуванням документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. При відсутності документа – на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

Міф 10. Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у когось з членів сім’ї у власності є земельний пай!?

Насправді наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактори, корови, земельних паїв, НЕ впливає на право отримання субсидії. При розрахунку субсидії враховується дохід, який приносить це майно. Якщо пай не здають в оренду, то і доходу немає.

Громадянам не варто побоюватися того, що їх позбавлять субсидії з-за неповного витрачання соціальних норм ЖКП, з-за помилок, допущених при заповненні декларацій, або із-за того, що в квартирі пенсіонерів прописані їхні повнолітні діти.

Споживачам нагадують, що субсидія є безповоротною державною допомогою і оформити її досить просто.

Джерело.