7 насторожуючих симптомів головного болю

Як і у випадку з практичним усіма хворобливими станами, головні болі важко охарактеризувати. Те, що для однієї людини буде «нестерпним» головним болем, для іншого буде легким нездужанням.

Однак експерти завжди радять звертатися до лікаря, якщо новий напад головного болю несхожий на попередні. Також, якщо ви ніколи не страждали від цієї напасті, а тепер головний біль наздоганяє вас на регулярній основі – потрібно поставити до відома вашого лікаря.

Але навіть у світлі таких змін в частоті або інтенсивності головного болю, une варто відразу бити на сполох, каже клінічний професор з Університету Каліфорнії Марк Морокко: «Люди часто починають підозрювати щось жахливе, начебто пухлини мозку». Проте головний біль при цьому захворюванні, як правило, відсутня.

З іншого боку, деякі особливості головного болю можуть вказувати на критичну ситуацію, що вимагає екстреної допомоги. Ось на що потрібно звернути увагу:

Головний біль, приходить як грім з неба

Якщо гостра головний біль обрушується на вас раптово, «сновно хтось натиснув кнопку або вдарив вас по голові молотком», пояснює доктор Морокко, таку біль потрібно сприймати серйозно. Це може бути субарахноїдальний крововилив – кровотеча в мозку, викликане протікає аневризмою.«Це небезпечна головний біль, і ви повинні відразу ж викликати невідкладну допомогу або попросити когось доставити вас в госпіталь», попереджає Морокко. Не переплутайте: це не різкий головний біль, яка відпускає через кілька секунд або хвилин. «Вона так просто не піде, – додає він. – Але не здумайте брати важкі знеболюючі і лягати спати!»

Головний біль, змінює свою течію

Якщо ви страждаєте від мігрені або тензионных головних болів, вони можуть протікати дуже важко, але, в дійсності, не представляти для вас небезпеки. «Уявіть, що ваш головний біль – це пісня. «Звучить» вона на тій же гучності і в тій же тональності, що й зазвичай?», підказує доктор Морокко. Якщо так, значить, все в порядку. Насторожитися ж потрібно тоді, коли така «пісня» змінюється, тобто головний біль не тільки важка, але й не схожа на попередні. Якщо так, швидше за медичною допомогою! Знову ж таки, це молжет бути проблема з аневризмою або інше небезпечне порушення.

Головний біль, приходить у супроводі

Важка головний біль, нападаюча на вас в компанії спека – привід насторожитися. «Це може вказувати на інфекцію мозку, наприклад, менінгіт», попереджає Морокко. Це також може бути передвістям енцефаліту. Якщо в добавок до цих двох симптомів додаються зміни в психічному стані, наприклад, ви не дізнаєтеся власних дітей або ведете себе незвичним чином – треба викликати швидку або їхати в госпіталь.

Головний біль, відчувається позаду або навколо очей

«Якщо головний біль включає в себе хворобливі відчуття в очах, особливо якщо при цьому змінюється ваше зір – терміново в лікарню!», говорить доктор Морокко. Побоювання в даній ситуації викликає гостра глаукова або підвищення тиску в очах, яке може перекрити доступ крові до них і привести до сліпоти. «Нам часто зустрічаються пацієнти, які йдуть в кіно, і коли в залі вимикається світло і у них різко розширюються зіниці, з’являється головний біль», пояснює доктор Морокко.

Головний біль, стискаючий віскі

У більшості випадків, місцезнаходження головного болю не вказує на щось конкретно небезпечне, говорить доктор Морокко. Але якщо вам за 50, і ви відчуваєте біль чітко в одному або обох скронях, це може бути симптомомвисочного артеріїту – стану, при якому артерії в скронях запалюються. Особливо, якщо така головний біль супроводжується разплывчатым зором і жаром, потрібно негайно звертатися до лікаря. «Без медичного втручання, це може призвести до втрати зору», додає Морокко.

Ви вдарилися головою і приймаєте антикоагулянти

Якщо ви приймаєте препарати, що розріджують крові і так вже сталося – вдарилися головою, з’явився головний біль може вказувати на субдуральну гематому, вид повільного кровотечі в мозку, яке через прийнятих антикоагулянтів – не згортається. Така ситуація може загрожувати життю. Негайно в лікарню.

Головний біль, яка здається заразною

Якщо оточуючі – ваші домашні або колеги на робочому місці – раптом, як змовившись, починають скаржитися на головний біль і ви раптом відчуваєте її теж, це може бути ознакою отруєння вуглекислотою. Якщо вийшовши на свіже повітря, ваш головний біль слабшає, попередьте інших, відкрийте вікна та двері і перевірте приміщення на витік газу.

Джерело.