Ураган Метью: кількість жертв на Гаїті подвоїлася

Кількість жертв урагану “Метью”, що вдарив по Гаїті, сягнула понад 800 людей. Ці цифри можуть зрости, оскільки шторм відрізав доступ рятувальних служб до південних районів країни.

У ООН застерігають, що остаточні наслідки вирування урагану на Гаїті стануть відомі лише через кілька днів.

“Я думаю, лише у наступні чотири-п’ять днів ми зможемо отримати більш чітку картину наслідків та кількості загиблих”, – заявив місцевий керівник Всесвітньої продовольчої програми Карлос Велосо.

“Метью”, категорію небезпеки якого знизили із п’ятого до третього рівня, після того як швидкість вітрів у його центрі зменшилася із 260 км/год до 190 км/год, наразі наближається до східного узбережжя США й, зокрема, штату Флориди, хоч поки що не ясно, чи вдарить від по суходолу.

Фото 2

Раніше повідомлялося про понад 400 загиблих від урагану на Гаїті, проте у п’ятницю управління із цивільного захисту країни повідомило, що кількість жертв подвоїлася. За повідомленнями, багато людей загинули на південно-західному узбережжі країни, що зазнало найпотужнішого удару урагану.

Точні масштаби руйнувань та навіть кількість загиблих наразі складно визначити, оскільки до багатьох районів практично немає доступу через потопи, спричинені негодою. У Всесвітній продовольчій програмі повідомили, що в деякі міста, що зазнали удару стихії, можна дістатися лише повітрям чи морем. Крім того, неурядові організації повідомляють, що із постраждалими регіонами складно зв’язатися.

Щонайменше одне велике місто Гаїті – Джеремі – на 80% зруйноване. Влада ще трьох інших південних міст повідомляє про десятки загиблих і зниклих безвісти.

В уряді країни та в ООН припускають, що допомоги потребують понад 350 тисяч людей.