На Тернопільщині цього року втопилося 46 людей

Зі зниженням температурних показників поменшало також і випадків загибелі громадян на водоймах. Проте це не привід втрачати пильність і нехтувати правилами безпечної поведінки. Адже саме легковажне ставлення стає найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді. Загалом, з початку року на водоймах області вже потонуло 46 людей, із яких 8 дітей. Врятовано 6 людей, у тому числі 4 дітей, повідомили у прес-службі У ДСНС України в Тернопільській області.

Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають їх без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють самостійно відвідувати водойми. Однак, з настанням нового навчального року, є надія, що у дітей з’явиться менше часу та бажання проводити дозвілля у потенційно небезпечних місцях.

Для того, щоб зменшити сумну статистику загибелі на водних об’єктах, фахівці Служби порятунку продовжують патрулювати місця відпочинку біля води та проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.



Крім того, рятувальники відвідують освітні навчальні заклади та спілкуються з дітьми на тему важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності.

У розмові з батьками, співробітники ДСНС завжди наголошують на необхідності враховувати те, що дитяча поведінка є часто непередбачуваною, і відпочиваючи з дітьми, ні в якому разі не можна залишати їх без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки. Адже найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

температура води повинна бути не нижче +17 °С;

плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Джерело.