На фестиваль «КіноХвиля» до Тернополя приїхав Пилип Іллєнко

У Тернополі триває І Всеукраїнський форум «КіноХвиля», на який приїхали відомі діячі кіноіндустрії України. На перший фестивальний день прибув голова Державного агентства України з питань кіно, продюсер та актор Пилип Іллєнко разом з кінокритиком та кіносценаристом Сергієм Тримбачем та режисером Тарасом Ткаченком.

1477839908-kultura-kino-jpg

– Хотів подякувати за запрошення міському голові Тернополя, для мене велика честь тут бути. Сьогодні надзвичайно важливо проводити такі заходи, як «КіноХвиля», які стосуються просування українського кіно. Адже одним з головних викликів для української кіноіндустрії сьогодні є необхідність формувати свою аудиторію, – зазначив Пилип Іллєнко. – На форумі будуть представлені українські фільми і сучасні фільми і ті, яким по 90 років. Останні презентуватимуть українські традиції кіно школи.На жаль, за останні два десятиліття українське кіно зникло з українських екранів і сьогодні кожен фестиваль, кожна прем’єра, які присвячені українському кіно, є дуже важливими. Адже це дає можливість дивитися глядачам українські фільми, розуміти, що наше кіно має перспективу.

Міський голова Сергій Надал зазначив, що без українського художнього та документального фільму неможлива незалежна Україна.

– Ціную діяльність митців, які в даний час випробувань і загроз своїми творами відкривають світовій спільноті український народ, який героїчно бореться з російським агресором, стверджує незалежність і суверенітет, будує правову державу – зазначив очільник Тернополя. – Я щиро переконаний, що один з найважливіших фронтів боротьби з агресією Росії проти України – це правда. Необхідно доносити правду до українців, до європейців через правдиві фільми про Україну та український народ.