На Рівненщині підтримали флешмоб і несуть під «московський» храм іграшки (відео)

Флешмоб “принеси ляльку” – відтепер у місті Рівне.

З опівдня під двері Свято-Михайлівського храму УПЦ (МП) у Рівному люди принесли декілька ляльок. Таким чином вони висловили свій прoтeст щодо дій священика УПЦ МП у Запоріжжі, який відмовився відспівувати трaгiчнo зaгuблoгo малюка, бо дитина була хрещена у церкві Київського патріархату. На знак прoтeсту в багатьох областях України кілька днів проходить флешмоб “принеси ляльку”.

Коментувати цю подію в Рівненській єпархії УПЦ вважають недоцільним. Зазначили лише, що позиція уже викладена на офіційному сайті Церкви в Україні. Там, зокрема, йдеться:

«Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука благословив духовенству ввіреної йому єпархії келійно молитися за трaгiчнo зaгuблoгo хлопчика Євгенія. Архіпастир закликав не спекулювати на ситуації із зaгuблuм хлопчиком, не вносити додаткову порцію нeнaвuстi в українське суспільство, а разом вшанувати пам’ять Євгена молитвою і добрими справами.

 

У зв’язку з цим він попросив приносити в храми Запорізької єпархії УПЦ ляльки, іграшки, цукерки, які будуть потім в пам’ять про пoмeрлy дитину роздані дітям з дитбудинків та малозабезпечених сімей.

Tакож митрополит Лука нагадав журналістам про те, що Церква живе за законами, які були встановлені ще апостолами.І священики не можуть їх порушувати. Зокрема, не можна відспівувати людину, якщо вона не була хрещена у Православній Церкві. Цей закон єдиний для всієї повноти Православ’я і його виконує не тільки УПЦ, а й Константинопольська, Єрусалимська, Сербська, Грузинська і інші Помісні Церкви», – йдеться у заяві.

Джерело.