Величезні штрафи і конфіскація: що очікує на власників “євроблях”

Україні поки не можуть вирішити проблему автомобілів з іноземною реєстрацією.

Масові протести проводяться в ці дні власниками авто в українських містах, щоб привернути увагу до проблеми так званих «євроблях». Але законопроект, який би поставив крапку в проблемі, поки не зареєстрований у парламенті.

Тим часом злочинці вже перемкнули увагу на автомобілі з єврономерами: крадуть, розбирають на запчастини і продають. Відповідальності можна не боятися, адже заяву про викрадення повинен подавати іноземний власник.

Крім того, величезні штрафи наклали на деяких українців, які керують машинами з єврономерами. Ось найбільш резонансні з них.

Мешканку Одеси Світлану зобов’язали виплатити 3,6 млн. гривень штрафу за авто з литовськими номерами. Два роки тому вона сиділа в автомобілі Cadillac, коли до неї підійшла поліція з перевіркою документів.Після чого поліція забрала документи і ключі від машини, а Світлану відправили на митницю. Там за ухилення від сплати податків її оштрафували на 300 відсотків від вартості розмитнення машини. Суд не став на бік жінки, а апеляція зараз знаходиться на розгляді.

Власник авто Mercedes-Benz на кордоні пред’явив литовський паспорт і не платив митні платежі. Але пізніше митники встановили, що чоловік має українське громадянство і постійно проживає в Україні. Чернігівська митниця привернула його до адміністративної відповідальності і оштрафувала на 3,38 млн. гривень. Позицію митниці підтримали суди.

У 2016 році жителя Черкас зупинила поліція. Водій Mercedes-Benz E320 з литовськими номерами зазначив, що не порушував правила, тому не було підстав для його перевірки. Однак поліція передала документи водія до ДФС. Водія змусили поїхати на митницю. Але після письмового пояснення відпустили. Але через пару місяців працівники ДФС склали протокол про порушення митних правил, а ще через місяць виписали штраф майже на 1,7 млн. гривень.

А ось одеситу вдалося виграти суд у митниці. Водієві BMW 320D з польськими номерами призначили штраф у 0,5 млн. гривень. Але чоловік пояснив, що автомобіль ввіз в країну іноземний громадянин, а потім тимчасово віддав. Чоловік підкреслив, що не зобов’язаний знати, які у власника автомобіля були питання на митниці.

Джерело.