Що буде з українцями, які відмовилися підписувати декларації з лікарями

Менеджер медичної групи реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчікова розповіла, що буде з українцями, які не підпишуть декларації про обслуговування з лікарями в рамках медичної реформи.

 

За її словами, вони потраплять в так звані “червоні списки” Міністерства охорони здоров’я.

Бубенчікова також додала, що “червоний” список не означає, що він позбавляється права вільно вибирати лікаря і повинен обслуговуватися тільки за місцем реєстрації – лікарня просто отримує менше грошей.

“Існують “червоні” і “зелені” списки. У нас два роки перехідного періоду, коли дається час медустановам автономізованих і перейти на нову систему фінансування, включаючи підписання декларації з пацієнтом”, – пояснила вона.

“Субвенція або виплати по “червоним” списками залишатимуться протягом двох років для тих, хто не встиг або в процесі переходу на нову систему. Для медустанов, які автономізуються і будуть готові підписувати декларації з пацієнтом, ті пацієнти, які підпишуть декларації з лікарем, і є тим “зеленим” списком, за яким буде проходити фінансування”, – додала вона.

Заступник і. о. голови МОЗ України Уляни Супрун Олександр Лінчевський викликав гнів користувачів мережі своєю заявою з приводу лікування онкохворих. Так, Лінчевський повідомив, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки «вони все одно помруть».Користувачі нагадали чиновнику, що буквально кожен знаходиться в зоні ризику. «Бумеранг запущений», – пишуть вони.

Нагадаємо, заяву міністра охорони здоров’я Уляни Супрун про надмірне використання антибіотиків на фермах і небезпеки для здоров’я м’яса цих тварин говорить про повну неспроможність держави контролювати якість цього продукту на прилавках вітчизняних магазинів.

Таку думку висловив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

«Обійняти і плакати». Сидить чиновник і розповідає нам, чого боятися. Ми нічого боятися не повинні. Навіщо нам країна, в якій ми повинні боятися. Ми за замовчуванням за це все платимо. Ми не повинні розбиратися. На око ти не визначиш, є антибіотики в м’ясі чи ні. Для цього є ветеринарна лабораторія – державний орган», – підкреслив він.

Джерело.