У Тернополі на даху облради хочуть встановити сонячні панелі потужністю 120 кВт

Очільники Тернопільщини мають намір встановити на даху будівлі обласної ради сонячні батареї, які дозволять зекономити сотні тисяч гривень. Вартість проекту становитиме близько 150 тис. євро, пише тижневик «Номер один».

1

«Тернопільська обласна рада має на власному прикладі демонструвати енергоефективність, енергозаощадливість і показати, що вона готова дати опір російському агресору хоча б в економічній сфері. Один з варіантів – це розміщення на приміщенні обласної ради й адміністрації сонячних батарей, які дадуть можливість, по-перше, зменшити витрати в грошовому еквіваленті для платників податків, по-друге, унеможливити залежність нашої держави від російського агресора в енергетичному плані, – зауважив голова Тернопільської ОДА Степан Барна».

2

Спільно з підприємством «Сіріус» чиновники обстежили системи опалення та електропостачання адмінбудинку обласної ради на вулиці Грушевського, 8. На даху будівлі планують встановити сонячну електростанцію потужністю 120 кВт. За рік вона вироблятиме до 120 тисяч кВт/год.електроенергії.

«За рік це скоротить бюджетні видатки у середньому на 600 тис. грн. з терміном окупності 5,5 року, – повідомив заступник начальника управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження ОДА Микола Михальський».

джерело http://ecotown.com.ua/