У березні Тернопільщину може “накрити” чергова хвиля епідемії

Останнім часом в області спостерігається зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Однак з прогнозами Інституту грипу, у березні ситуація із захворюваністю може ускладнитися. Чергова хвиля грипу можлива ближче до середини місяця. Відтак жителям краю радять берегти здоров’я, підвищуючи імунітет.


За інформацією МОЗ України, нині епідпоріг перевищено у чотирьох областях. Втім на Тернопільщині спостерігається тенденція до зменшення кількості хворих на грип та ГРВІ. «Незважаючи на сильні морози, в області відмічається зниження захворюваності на грип і ГРВІ.Порівняно з минулим тижнем, кількість хворих зменшилася на 7%. Проте, якщо врахувати показник госпіталізації, то він збільшився на 8%. Щодо прогнозів, то чергове підвищення рівня захворюваності можливе, але епідемії не передбачається. Повторення ситуації, яку спостерігали у лютому, не передбачається. Але, у будь-якому випадку жителям краб варто уважно ставитися до свого здоров’я. У передвесняний час особливе значення має правильне вітамінізоване харчування», – розповідає завідувач відділення ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Марія Павельєва.

Лікарі-епідеміологи пояснюють: загострення ситуації із захворюваністю на грип і ГРВІ пов’язане з недостатнім рівнем вакцинації. Чимало жителів краю свідомо відмовляється щеплюватися від грипу та ГРВІ.

Джерело.