Чужих дітей не буває

Тернополяни продовжують голосувати за громадські проекти , які мають шанс бути профінансованими із міського бюджету. До кінця голосування залишається лише 3 дні, тож не проґавте свій шанс підтримати ініціативу, яку вважаєте корисною та важливою, – пише Терен.

1479555278-diti-zaradka-jpg

В категорії Соціальний захист тернополянка Світлана Гуцуляк зареєструвала проект «Чужих дітей не буває».

Проект передбачає додаткові можливості розвитку дітей з особливими потребами, що буде сприяти в подальшому покращенню життєдіяльності як дитини та сім’ї, так і успішній інтеграції в громаді Тернополя.

Це сучасні інтенсивні програми розвитку для дітей з аутизмом, розладами мовлення, синдромом Дауна , ЗПР та ін.

Індивідуальні та групові заняття з дітьми , робота з сім’єю.

Навчання фахівців.

Основна мета: створити сучасний заклад для розвитку дітей з особливостями розвитку.

Таких дітей у Тернополі понад 900.

Завдянням проекту є:

Залучити фахівців та провести додаткове навчання в формі тренінгів, семінарів, курсів, а саме: психологів, логопедів, дефектологів, вчителів, вихователів, асистентів вчителів/вихователів.

В зв’язку з прийняттям змін до закону про освіту з 2017р всі такі діти повинні навчатися в інклюзивних класах, а ця програма дозволить учасникам проекту успішно реалізувати інклюзивне середовище, дозволить дітям влитися в дитячий колектив та навчатися.

Проведення інформаційних заходів в дитячих садках та школах , де будуть створюватися інклюзивні групи та класи для всіх учасників процесу (для працівників, для дітей, для батьків).

Створення індивідуальних програм розвитку для кожної дитини та підтримка сімей для успішної реалізації програм, а саме заняття з дітьми, психологічна підтримка та навчання батьків.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Бенефіціарами проекту виступають в першу чергу діти з особливими потребами та їхні сім’ї, а надалі всі учасники інклюзивного середовища.

Інформація щодо очікуваних результатів у разі реалізації проекту

Локальним очікуваним результатом є покращення життедіяльності самих дітей з особливими потребами, їхніх сімей та родин.

Основним результатом буде формування толерантного відношення мешканців міста до людей з особливими потребами , виховання співчуття, взаємодопомоги та співучасті у житті з людьми з особливими потребами. Це дозволить місту бути доступним для життя усім жителям!

 


Джерело: Терен